25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YAP-BOZ Hizmet Anlayışı Devam DEĞİŞTİRİYORLAR

Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı’nda Kemal Zeytinoğlu Caddesi’ne yaptığı ve büyük tepki çeken refüjde yeni çalışma başlattı. Taşların söküldüğü refüj tümden kalkacak mı, yoksa değiştirilecek mi merak konusu.

Büyükşehir Belediyesi’nin temmuz ayının başında tarihi Odunpazarı semtinin en işlek caddesi olan Kemal Zeytinoğlu Caddesi’nde yaptığı refüj büyük tepki çekmişti. Caddedeki park etmeleri engellemek için yapıldığı belirtilen refüj tersine tehlike yaratıp bölgedeki trafik sorununu da artırmıştı. 2Eylül, 16 Temmuz 2016 tarihli “Böyle çözüm olur mu” başlıklı özel haberiyle refüje tepkileri ve yaratabileceği sıkıntıları gündeme taşımıştı.

İTFAİYEYE ENGEL OLMUŞTU
Refüjün Odunpazarı Meydanı çevresinde ne gibi sıkıntılara neden olabileceği, 24 Temmuz’da cadde üzerindeki bir işyerinde çıkan yangınla da ortaya çıkmıştı. MİYAD binası ve 4 işyerinin yandığı yangında, refüj nedeniyle itfaye araçları alana girmekte ve manevra yapmakta büyük zorluk yaşamıştı. Bu olay sonrasında refüje tepkiler daha da artmıştı.

17 GÜN SONRA
Yaşanan yangının üzerinden 17 gün geçtikten sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dün akşam saatlerinde refüjde çalışma başlattı. Belediyenin araçları ve kamyonlarıyla refüjü oluşturan taşlar sökülerek kamyonlara yüklendi.TÜMDEN KALKACAK MI?
Bölge esnafı bazı yetkililerin refüjün tek taş olarak yeniden döşeneceğini söylediklerini belirtirken, esnaf tek taş olarak refühj yapılsa da sıkıntı yaratacağına inandıklarını, onun da ulaşımda sıkıntı yaratacağını savundu. Vatandaşlar bölged tehlike ve sorun yaratabilecek refüj kararının nasıl alındığını, şimdi ortaya çıkan zararın nasıl giderileceğini de merak ettiklerini söylüyor.

 

2EylülGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.