22 Ocak 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Meteoroloji Uyardı! Soğuk Hava Ve Kar Geliyor!

Meteoroloji Uyardı! Soğuk Hava Ve Kar Geliyor!
  • 23 Aralık 2017 Cumartesi
  • 1679 kez okundu

İlimiz Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girmiş bulunmaktadır. Halen ilimiz genelinde devam eden yağmur ve karla karışık yağmurun, gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlerden başlamak üzere zamanla il genelinde kar yağışına dönüşeceği tahmin edilmektedir

Eskişehir Bölge Tahmin Ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan bilgilere göre;
 
İlimiz Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girmiş bulunmaktadır. Halen ilimiz genelinde devam eden yağmur ve karla karışık yağmurun, gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlerden başlamak üzere zamanla il genelinde kar yağışına dönüşeceği tahmin edilmektedir.
 
Kar yağışının cumartesi günü kuzey ve batı kesimlerde  (Eskişehir il merkezi, İnönü, Alpu, Mihalıççık ve Seyitgazi) yer yer etkili olmak üzere pazar günü öğle saatlerine kadar devam ettikten sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.
 
Soğuk havanın önümüzdeki hafta ortalarına (Çarşamba Gününe) kadar devam edeceği, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.
 
Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (3 ila 6 0C )  azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği, rüzgârın kuzey yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli  (20-50 km/s) olarak eseceği tahmin edilmektedir.
 
 
İlimizde beklenen hava durumu ile en düşük ve en yüksek hava sıcaklıkları:
 
 
22 Aralık Cuma          :  Yağmur ve karla karışık yağmurlu                            4 0C
23 Aralık Cumartesi   :  Kar yağışlı                                                           -1 / 1 0C
24  Aralık Pazar          : Öğle saatlerine kadar hafif kar yağışlı                 -4/ 0 0C
25 Aralık Pazartesi     : Parçalı bulutlu; gece ve sabah saatlerinde sisli     -6 / 2 0C
 
UYARI: Önümüzdeki günlerde meteorolojik açıdan kuvvetli hava olayları (kuvvetli kar yağışı, düşük sıcaklıklar, kuvvetli rüzgâr, kuvvetli buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar vb)  beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 


Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar