18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Para Harcanmış da Otobüsler Yok! PENGUEN ALSAYDIK!

Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir’in İzmir’den aldığı hurda otobüsler için “Hepsi mahallelerde çalışıyor” dedi ama gören yok. 2 milyon liraya yakın para harcandığı belirtilen otobüslere penguenler kadar masraf yapılmış!

Can Hacıoğlu - 2Eylül, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, İzmir’den 2015’te bağış olarak aldığı 50 hurda otobüsün ne olduğunun merak edildiğini, otobüslerin neden sefere çıkmadığını yeniden gündeme taşımıştı ama Büyükşehir Belediyesi'nden bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

PENGUENLER KADAR MASRAF YAPILMIŞ
Hayvanat Bahçesi’ne aldığı penguenlere 2 milyon 300 bin lira harcayan Büyükşehir Belediyesi'nin hurda otobüslere validatör yerleştirmek ve yenilemek için de yaklaşık 2 milyon lira harcadığı öğrenildi. Bu otobüslerin neden hizmete alınmadığı merak konusu olmaya devam ediyor.

SADECE 4 OTOBÜS SEFERDE
2015 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hurdaya çıkardığı 50 otobüsü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bağış olarak almıştı. 50 otobüsten sadece 5’inin şimdiye kadar seferlere çıkarıldığı, 5 otobüsten birinin de tamamen hurdaya çıktığı öğrenildi. 45 otobüsten ise ses seda yok...

2 MİLYON LİRA HARCANMIŞ
Otobüslerin her birine yaklaşık 7’şer bin lira harcanarak engelli asansörü yapıldığı, yine her bir otobüse 3 bin liralık LED ekran yerleştirildiği belirtiliyor. Ayrıca 10'ar bin liralık masraflarla validatör takıldığı ve bakım yapıldığı ifade ediliyor. 50 hurda otobüs için toplamda yaklaşık 2 milyon lira harcandığı ifade ediliyor. Bu kadar masraf yapılan otobüslerin neden seferlere konulmadığı merak uyandırmaya devam ediyor.

MOTORLARI BOZUK MU ÇIKTI
Öte yandan, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında sorulduğunda, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in “Hepsi mahallelerde çalışıyor” demekle yetintiği otobüsleri gören yok. Büyükşehir’in deposunda bekletildiği söylenen otobüslerin motor ve şanzımanları da arızalı çıktığı için kullanılamadığı, bu nedenle hurdaya çıkarılacakları konuşuluyor. Otobüslerin hurdaya çıkması için 5 sene geçmesi gerektiği ve bu sürenin dolmasının beklendiği iddia ediliyor. Eskişehirliler İzmir’den alınan 50 otobüsle ilgili net bir açıklama yapılmasını ve kamuoyunun aydınlatılmasını bekliyor.

Önceki haber:
HURDA OTOBÜSLER NE OLDU?

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar