18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Fevziçakmak Muhtarın’dan ESKİ ile İlgili CİDDİ ŞİKAYETLER

Saadet Partisi Eskişehir'de sorunları yerinde öğrenmek için mahalle ziyaretlerine başladı. İlk olarak 2 mahalle muhtarını ziyaret eden Saadet Partililer Şarhöyük Mahallesi ve Fevziçakmak Mahallesi muhtarlarını ziyaret ettiler.

Zirayet ile ilgili gönderilen basın bülteninde ise Muhtar Ayşe Çıraklı'ın sözleri YOK ARTIK dedirtedecek cinsten. Özellikle ESKİ ile ilgili olarak muhtarın ifade ettiklerine ne gibi yanıt verileceği merak konusu..

Muhtar Ayşe ÇIRAKLI Hanımefendi “Bizleri ziyaret ettiniz çok teşekkür ederim. Ayaklarınıza sağlık. Vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Kimin işine gelmiyorsak hemen muhalif olmakla itham ediliyoruz. İnanın çok mücadele verdik. Yeri geldi sokağa döküldük, yeri geldi adımız “meclis basmaları” ile anıldı. Ama sonuç değişmedi. Tüm girişimlerde bulunduk. Bulunmaya devam ediyoruz. Ulaşımdan tutun da tarım arazilerine kadar pek çok sorunumuz var. Fevzi Çakmak Mahallesi için kenar mahalle denilmesini kabul etmiyorum. Şehir merkezine 20 dk yürüme mesafesi olan bir mahalleyiz. Nasıl kenar mahalle olarak anılıyoruz? En büyük problemlerimizden biri de, şebeke su boruları patlayınca karşılaştığımız problem. Su borusu patlıyor, vatandaş doğal olarak ESKİ’yi arıyor. ESKİ geliyor ve vatandaşa diyor ki “burayı kazın, boruda patlayan yeri açığa çıkartın, biz boruyu bağlarız” diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Vatandaşın kepçesi mi var asfalt kesicisi mi var? Hadi bir şekilde kendi imkanları ile bu işleri yapacak diyelim, peki oradan geçen doğalgaz hattına, elektrik hattına zarar verirse ne olacak? Vatandaşın elinde hangi hattın nereden geçtiğine dair proje yok ki. Dert çok, bizleri dinlediniz çok teşekkür ederiz. Her zaman bekleriz.” şeklinde konuştu. Muhtarımıza Erbakan Hocamızın Davam Kitabını hediye ederek ziyaretimiz sonlandırdık.


Not: Yıllar önce benzer bir sorun yaşadığımızda ESKİ'den tarafımıza benzer bir yanıt verilmiş ve sorunu kendi imkanlarımızla çözmemiz gerektiği ifade edilmişti. Biz de uzun bir yazı ile bu sözleri yetkili kurumlara iletince ESKİ gelip yapması gereken çalışmayı gerçekleştirdi. Her önüne gelen istediği yere kazabilir mi? Sorumluluk ve tek yetki sahibi ESKİ olan alt yapı sistemine kafasına göre bir başkasının müdahale etmesi suç değil mi?Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar