22 Mart 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Balık suları yola akıyormuş

Kentin çeşitli cadde ve sokaklarındaki kazılar sonrasında köstebek yuvasına dönen yolların durumu bu satırlardan defalarca yazdık. Otomobillerinde, bir büyükşehrin yollarında değil de tarlada seyahat eder gibi hoplaya zıplaya giden Eskişehirliler, bir de toz toprakla uğraştı yaz boyu. Kış gelmeden şu yolları düzene sokun diye uyardık. Çamur ve su birikintilerinin insanlara zor anlar yaşatacağını belirttik. Özellikle Odunpazarı bölgesindeki yolların hali içler acısı. Şimdilerde çeşitli asfalt yamalarla yollar düzeltilmeye çalışılıyor. Ne kadar sağlıklı bilmiyoruz.

Odunpazarı Belediyesi, yolları kazan kurumlara çeşitli cezalar kesildiğini belirtmişti. Görülüyor ki o cezalar bir işe yaramıyor. Yolların kazılmasının sorumluları da bu konuya el atmalı. Planlı bir çalışmanın şart olduğu anlaşılmıştır. Tüm kurumlar şehrin daha yaşanabilir bir yer olması konusunda hassas davranmalı.

Konuyla ilgili bir paylaşıma denk geldim sosyal medyada. Bir vatandaş sokakların halinden şikâyet etmiş. Emek Mahallesi’nde bulunan kapalı pazaryerinin önünden fotoğraflar paylaşıp, yolun içler acısı halini yazmış. Tıkanan mazgallar, toprakla kapatılan bölümler, gölete dönen çukurlar… Burayı kim kazdı, kim köstebek yuvasına çevirdi bilmiyorum ama yapılmasının şart olduğu ortada. Yetkililerin bunu görüp konuya el atması gerekli. Fotoğrafı paylaşan vatandaş, tepkisini de dile getirmiş, “Emek Mahallesi Kapalıpazar yeri balık suları yola akıyor. Çobandede Sokak, Karamürsel sokak kesişiminde bulunan bu çukur ve yağmur suyu ızgaraları balık yıkama suları ile dolmakta ve ızgaralar teknik olarak yeterli olmadığı için bu sular yol a yayılmaktadır” demiş.
Biz yetkililere iletmiş olalım. Bakalım ne zaman yapılacak…

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar