25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kazım kurt, görmüyor, duymuyor. Çalışmıyor

Eskişehir’in merkez Odunpazarı Belediyesi’nin görev ve sorumluluk alanı içerisinde bulunan Kırmızıtoprak Mahallesi’nin Muhtarı Hidayet Elbir, CHP'li Belediye Başkanı Kazım Kurt’un kısa bir süre önce geride bıraktığı 4 yılda yaptıklarını anlattığı basın toplantısında söylediklerine isyan etti. Başkan Kurt’un ilçedeki tüm mahallelerde üst yapı ile ilgili hiçbir problemin olmadığını söylediğini belirten Elbir gerçeğin ne olduğunu fotoğraflarla gösterdi!

Kazım Kurt'un yok saydığı gerçekleri fotoğraflarla gösterdi!

Kırmızıtoprak Muhtarı Hidayet Elbir, Başkan Kazım Kurt’un toplantısının ertesi günü mahalleden çektiği fotoğraflarla basının karşısına çıktı. Elbir, “Kazım Kurt mahallelerin üstyapı sorunları yok diyor ama maalesef Kırmızıtoprak’ta asfaltlar, kaldırımlar yarılmış paramparça. Yaşlılar, engelliler, hamileler, çocuklar geçemiyor. Kazım Kurt yürüyebilirse yürüsün. Çöpler toplanmıyor. 3 çöp konteynırı istedik, 4 aydır gelmedi. İlkokulumuzun önü göl gibi. Kazım Kurt görmüyor, duymuyor, çalışmıyor” dedi

Kırmızıtoprak Mahallesi Muhtarı Hidayet Elbir, yaptığı basın açıklaması ile, geçtiğimiz günlerde bir toplantıyla görevdeki 4 yılını değerlendiren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a yine büyük tepki gösterdi. Elbir, Kazım Kurt’un toplantı yaptığı günün bir gün sonrasında, 15 Nisan’da mahalleden çekilen fotoğraflarla gazetecilerin karşısına çıkan Elbir, “Kazım Kurt, 4 yıllık hizmetleri toplantısında Odunpazarı’ndaki bütün mahallelerin üst yapılarında hiçbir sorun olmadığını söyledi. Sizlere göstereceğim fotoğraflar 15 Nisan 2018’de çekilmiştir. Yani Kazım Kurt’un yaptığı toplantının bir gün sonrasında” dedi.

video için tıklayın

Muhtarlıkta bir basın toplantısı düzenleyen Elbir, belediyelerin görevlerinin mahalle sakinlerinin, getirdikleri hizmetlerle rahat ve huzurlu yaşamalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Elbir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un iddiasının aksine sadece kendi mahallelerinde yaşanan eksiklik ve sorunları şöyle sıraladı:

“ASFALT VE TRETUVARLARIMIZ PARÇALANMIŞ DURUMDA”

“Sizlere göstereceğim fotoğraflar Kırmızıtoprak Mahallesinde 15 Nisan 2018 Pazar günü çekilmiştir. Yani Kazım Kurt’un yapmış olduğu toplantının bir gün sonrası.

Maalesef mahallemizde asfaltlar yarılmış, parçalanmış, tretuvarlardan yürünmez hale gelmiştir. Mahalle sakinlerim evlerine gitmekte zorlanıyor. Yaşlılar, âmâ vatandaşlar, hamileler, çocuklar zorluklarla karşılaşıyor. Kazım Kurt bu tretuvarlardan yürüyebilirse yürüsün bakalım.

“ENGELLİ ARABASIYLA BURADAN NASIL GEÇSİN!”

Engellilere her hizmeti verdiğini söyleyen Kazım Kurt, Kırmızıtopraklı engellilerin yaşadıkları zorlukları gelsin görsün. Hangi engelli arabası olan buralardan geçebilir ki?

10 yaşındaki engelli bir kardeşimizin ailesi isyan ediyor. ‘Engelli çocuğum var, engelli arabası ile evime giremiyorum’ diyor. Engelli arabası ile tretuvardan geçemediğini, evlerine giriş ve çıkışlarda tehlikeli durumlara neden olduğunu söylediler.

“HER YER ÇÖPLERLE DOLU, PARKLAR İSE TARLA GİBİ”

Mahallemizde üç parkımız bulunmakta. Durumları fotoğraflarda görüldüğü gibi içler acısı. Yeşillikler, çimenlikler yok olmuş, park değil sanki toprak bir arazi görüntüsüne kavuşmuş!

Kazım Kurt mahallelerde çöp sorununun bulunmadığını söylüyor. Kırmızıtoprak Mahallesinde 15 Nisan 2018 günü saat 15.00’te çektiğim sokakların çöp durumu. Sokaklar çöplerle ve atılan eşyalarla dolu. Odunpazarı Belediyesinden üç adet çöp konteynırı istedim, dört aydır gelmedi.

YAĞMUR YAĞINCA GÖLETÇİKLER OLUŞUYOR

Mahallemizde bulunan ilkokulun yanı her yağmur yağdığında göl gibi oluyor. Veliler ve çocuklar göl gibi olan yoldan geçmek için zorlanıyor. Bu fotoğraflar da Nisan ayında çekildi.

Daha önce de yapamadıkları hizmetler için söylemiştim, yine söylüyorum;
Kazım kurt, görmüyor, duymuyor. Çalışmıyor.

Odunpazarı Belediyesi gelmedi, görmedi, çalışmadı. Bir belediye başkanı olarak mahalle halkını böyle yaşamaya mahkum edemez.

Diğer muhtarlara düzenli olarak yardımda bulunan Kurt bu konuda da ayrımcılıkta bulunuyor ve bize yardımda bulunmuyor.”

GELSİN DE YÜRÜSÜN
Elbir, “Maalesef asfaltlar böyle yarılmış, parçalanmış, tretuvarlardan yürünmüyor. Mahalle sakinlerim evlerine gitmekte zorlanıyor. Yaşlılar, hamileler, çocuklar zorluklarla karşılaşıyor. Kazım Kurt gelsin de bu tretuvarlardan yürüyebilirse yürüsün” dedi.

Resim - 13678_3_l.jpg

Resim - 13678_2_l.jpg

 

ENGELLİLER İSYANDA
Elbir ayrıca, mahallede engelli vatandaşların da birçok sıkıntı yaşadığını belirterek, “Engellilere her hizmetin verildiğini söyleyen Kazım Kurt, engelli sakinlerimizi de gelsin görsün. Hangi engelli sakinim buralardan geçebilir. 10 yaşındaki engelli bir kardeşimizin ailesi isyan ediyor. Çocukları engelli, engelli arabası ile eve giremiyorlar. Tehlikelerle karşılaşıyorlar” diye konuştu.

Resim - 13678_7_l.jpg

PARKLAR İÇLER ACISI
Elbir, “Kırmızıtoprak’ta üç parkımız var. Durumları içler acısı. Yeşillikler, çimenler yok olmuş. Park değil toprak arazi” dedi.

Resim - 13678_10_l.jpg

4 AYDIR GELMEDİ
Elbir, “Kazım Kurt mahallelerde çöp sorununun bulunmadığını söylüyor.Kırmızıtoprak Mahallesi’nde 15 Nisan’da saat 15.00’te çektiğim sokakların çöp durumu bu fotoğraflarda. Odunpazarı Belediyesinden 3 kçöp konteynırı istedik, 4 aydır gelmedi” dedi. Elbir ayrıca, “İlkokulumuzun yanında göl gibi su birikintisi oluşuyor. Bu sorunu gören belediye yetkilisi yok. Daha önce de söylemiştim. Odunpazarı Belediyesi görmüyor, duymuyor, çalışmıyor. Yine söylüyorum, Kazım Kurt gelmedi, görmedi, çalışmadı” diye konuştu. 

Resim - 13678_4_l.jpg

Resim - 13678_6_l.jpg

Resim - 13678_1_l.jpg

Resim - 13678_5_l.jpg

Resim - 13678_8_l.jpg

Resim - 13678_9_l.jpg

Resim - 13678_11_l.jpg

 

2eylul.com.tr - eskisehirdenhaberler.com.tr

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar