22 Mayıs 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü İlçesinde 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü İnönü İlçesi’nde coşkuyla kutlandı.

Tören İnönü İlçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelengin sunumun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı okunduktan sonra, ilçe kaymakamı Mustafa Taş ve Belediye Başkanı Kadir Bozkurt,  öğrencilerin ve ilçe halkının bayramını kutladı.

Törende günün anlanma ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Kuzey Aydın yaptı.  Tören, Vehbi Koç Ortaokulu, İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Nene Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları programlar; İnönü Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan halkoyunları gösterisi ile devam etti.

İnönü İlçesinde gerçekleştirilen törenler; ‘Gençlik Haftası’ kapsamında düzenlenen turnuvalar ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Mustafa Taş, Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Büyük ve okul müdürleri tarafından verilmesi ile sona erdi.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar