19 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Seyitgazi 5.İftar Buluşmaları Başladı

Seyitgazi Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen iftar buluşmalarının 5.si Sarayören ve Taşlık Mahallelerinde verilen iftar ile başladı.

Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın'ın da katıldığı,Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen iftar buluşmaları; Sarayören ve Taşlık mahallelerinde kurulan iftar sofraları ile start alırken, yüzlerce vatandaş aynı  sofrada orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

Mahallelerde kurulan iftar sofralarında mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Kalın, İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte yemek kazanlarının başına geçerek,  vatandaşlara iftar yemeği dağıttı. Mübarek Ramazan ayında birlikte iftar yapmanın önemine değinen Başkan Kalın “. On Bir Ayın Sultanı dediğimiz mübarek Ramazan ayında sizlerle  bir araya gelmenin manevi huzurunu yaşıyoruz. Değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı iftar programımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Muhabbet, bereket ve Ramazan sevinci ile taşan iftar soframızda sizlerle aynı sofrada orucumuzu açmak mutlulukların en büyüğü. Allah bu birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın."dedi.  Vatandaşlar ise düzenlenen iftar programından dolayı memnuniyetlerini dile getirirken; Başkan Kalın İftar sonrasında Taşlık ve Sarayören Mahallelerinde çat kapı ev ziyaretlerinde bulunup programlarına devam etti. 
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar