23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvvet Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Erdemir, Vali Yardımcıları, askeri erkan, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu yaptı.

Müdür Tatlısu, “Bugün; Türk milletinin, onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarih sahnesine bir defa daha çıkarak makus tarihini tersine döndürmeye başladığı, milletin azim ve kararlılığı sayesinde, Türk milletinin esaret altında yaşayamayacağının, Samsun’dan başlayarak tüm dünyaya duyurulduğu tarihin 99’ncu yılıdır.“dedi.

Konuşmanın ardından gençlik koşusunda dereceye giren öğrencilere madalyaları Vali Özdemir Çakacak tarafından verildi. Daha sonra 2017 yılında ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren milli sporcuları tebrik eden Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvvet Komutanı Hv. Org. Gülan, Eskişehir Milletvekili Çakırözer ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdemir, sporculara günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Öğrenciler tarafından bayramla ilgili şiirlerin ve gençlik adına konuşmanın yapılmasından sonra etkinlik çerçevesinde spor ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Tören sonunda Vali Çakacak, programa katılan öğrencileri ve sporcuları tek tek tebrik ederek, günün anısına fotoğraf çektirdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar