16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PENGUENLER YASTA

PENGUENLER YASTA
  • 25 Haziran 2018 Pazartesi
  • 1711 kez okundu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin toplamda 2 milyon 300 bin liraya aldığı 12 penguenden birisi yolda gelirken ölmüştü. Acı haber geldi… Hayvanat Bahçesi’ndeki penguenlerden 2’si daha telef oldu ve 9 penguen kaldı

Can Hacıoğlu – Eskişehir Hayvanat Bahçesi iki hayvanın daha telef olmasıyla sarsıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihalede KDV’si ile birlikte toplamda 2 milyon 300 bin lira gibi rekor bir ücrete almasıyla büyük tartışma yaratan penguenler şimdi yasta.

BİRİ YOLDA ÖLMÜŞTÜ 2’Sİ DAHA GİTTİ
12 penguenden birisi Eskişehir’e getirilirken yolda telef olmuştu. Humbold penguenlerinden ikisinin daha bir süre önce şüpheli şekilde öldüğü iddia edildi. İddialara göre, penguenlerin Eskişehir’deki şartlara uyum sağlamasında zorluklar yaşanıyor. Penguenlerin neden telef olduğu merak konusu.

2 MİLYON 300 BİN  LİRAYA ALINMIŞTI 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır henüz açmadan milyonlarca lira harcamaya başladığı Eskişehir Hayvanat Bahçesi için açılmadan bir süre önce, penguen alımı ihalesine de çıkmıştı. Kamuoyunun 2Eylül’den öğrendiği ihaleye tek firma katılmış ve ihale KDV’si ile birlikte 2 milyon 300 bin lira gibi rekor sayılan bir ücretle sonuçlanmıştı.
Eskişehir’in ve Türkiye’nin yine 2Eylül’den öğrendiği bu rekor harcama büyük tartışma yaratmış, Hayvanat Bahçesi’nde yaşanan diğer şüpheli ölümlerle birlikte yine hayvanseverlerin tepkisini toplamıştı. HAYTAP, Eskişehir Hayvanat Bahçesi’ndeki ölümlerle ilgili kampanyasında penguenleri de karikatürlerle işlemiş, bu karikatürler sosyal medyada bolca paylaşılmıştı.

 

Resim - 15985_1_l.jpg

CEYLANLAR, TİMSAHLAR, ZEBRA DA ÖLMÜŞTÜ
Hayvanat Bahçesi’nde açılmadan önce ilk olarak 9 ceylanın içeri giren sokak köpekleri tarafından telef edilmesi geniş yankı bulmuştu. Kamuoyunun 2Eylül’den öğrendiği olay sonrasında, ölümler bitmemiş, kaoti, tropik kuşlar, zebra gibi birçok hayvanın şüpheli ölümleri tepki toplamıştı. Hayvanat Bahçesi açıldıktan, 2Eylül daha önce Sualtı Dünyası’na bağışlanan sonra da Hayvanat Bahçesi’ne nakledilen iki timsahın da ölümlerini büyük bir üzüntüyle kamuoyuna duyurmuştu. 

 

Resim - 15985_2_l.jpg

ELEKTRİKLİ İŞKENCE UNUTULMADI
Ayrıca bir kunduzun elektrikli tellere katılarak işkence gördüğünü gösteren görüntüler de infial yaratmış ve hayvanseverlerden büyük tepki görmüştü.

2 PENGUEN NEDEN ÖLDÜ
Şimdi, hayvanat bahçesinde 2 penguenin daha ölmesi Hayvanat Bahçesi’nde hayvanların doğru ve düzgün şartlarda bakılıp bakılmadığı konusunda kafalardaki soru işaretlerini yeniden gündeme getirdi. Koruma altında bulunan Humbold penguenlerinin neden öldüğü, bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin bir açıklamada bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

 

Resim - 15985_3_l.jpg

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar