16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"içme suyu kâr aracı değildir, zam geri alınsın…"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin(EBB) Kalabak Suyu Damacana Satış Fiyatına Yaptığı fahiş zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ali ACAR "Damacana suyuna yapılan zam geri alınsın "dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Ali Acar konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

Seçimlerin sona ermesi sonucu arka arkaya yapılmaya başlanmıştır. Yerel seçimlerin yaklaşması nedeni ile seçime yakın zam yapmak istemeyen EBB Başkanı 0cak 2019’da yapılması muhtemel zammı 6 ay önce yürürlüğe koymuştur.
Musluklardan tüketicilerin içmeyi tercih etmediği suyu akıtmakta ısrar eden; EBB Başkanı şehrimizin nimeti Kalabak Suyumuza da fahiş bir zam yapmıştır. 

2018 Yılı başında 12 Lt.Kalabak Su Damacana Satış Fiyatına  25 Kuruş/%10 zam yapılmıştı.
Şimdi altı ay sonra şehrimizin kaynak suyu Kalabak Suyumuzun Damacanasına 75 Kuruş / %27.27 zam yapılmak istenmektedir.Yılbaşında bu yana yapılan zam %40’ı bulmuştur.
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; 2018 Yılı Haziran sonu itibarı ile Yıllık Enflasyon Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baz alındığında  %15.39’dur.
Fahiş kâr amacı dışında yıllık bazda kümülatif  %40 zam savunulamaz.

Halkçı/Sosyal Demokrat olduğunu iddia eden EBB Başkanına çağrıda bulunuyoruz:
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Eskişehir’lilere hediyesi Kalabak Suyumuzu yüksek fiyatla içilemez hale getirme. Eskişehirli tüketicileri Eskişehir’den çıkan Kalabak Suyu’na yabancılaştırma. Kalabak Suyu Damacanasında zam değil indirim bekliyoruz.

Su temel kamusal bir insan hakkıdır. Kâr amacı ile satılamaz. Kalabak Suyuna yaptığın fahiş zammı geri al.
Şayet Kalabak Su Damacasına yapılan zam bir hafta içinde geri alınmazsa; Tüketiciyi Destekleme Derneği olarak yeni girişimlerde bulunacağız.

Av.Ali CAR
Genel Başkan YardımcısıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar