16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediye sigortasız çalıştırdı, mahkeme kararına rağmen işe almadı!

İsmi Mücahit Akdeniz. Günyüzü Gümüşkonak doğumlu. Bir Eskişehir çocuğu. 2008-2016 yılları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. Devlet kurumlarının, askerin, ordunun yanında yer alan paylaşımları, sosyal medyadan örgütlenip terör örgütü aleyhine yürüyüş düzenlemesi gibi nedenlerle, kendi ifadelerine göre,  belediye belli bir grubun hedefi haline geldi. Nihayetinde 2016 yılı başında işten çıkarıldı.

BİR HAFTA SİGORTASIZ ÇALIŞTIRILDI, MAHKEME GÖREVE İADE KARARI VERDİ

İddialara göre Mücahit Akdeniz, Belediye işten çıkarılmadan önce bir hafta süreyle sigortasız olarak çalıştırıldı. İşten haksız yere çıkarıldığını yetkililere iletmesine ragmen çıkışı verildi.

İşten çıkarıldıktan sonra adalet yürüşüyü yapmayan ancak adalet mekanizmasına giderek hakkını arayan Akdeniz, mahkemeleri ve Yargıtay davalarını kazandı. Mahkeme işe iade kararı Verdi. Ancak Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimleri kendisini, mahkeme kararına ragmen işe almadı. Kendisine tazminatları da ödenmedi.  Akdeniz bunun üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde olup biteni anlatan bir video çekerek youtube.com’a yükledi ve başından geçenleri sözlü ve görüntülü olarak anlattı.

 

İşte Akdeniz’in o videosu:

 

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar