22 Nisan 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Metruk Binalara Dikkat Çekti: BAĞIMLILIK MÜCADELE TOPLANTISI

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.

Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Garnizon Komutanlığı adına Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan,  İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İlçe Kaymakamları ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Uyuşturucu ile mücadelenin topyekûn bir mücadele olduğunu, bu konuda ailelere de büyük görevler düştüğünü, bağımlılıkla ilgili mücadelede herkesin üstüne düşen görevi yapması gerektiğini ve uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Başbakanlığın 13 Kasım 2014 tarih ve 2014/19 sayılı genelgesi doğrultusunda oluşturulan ‘Uyuşturucuyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun dördüncü toplantısını gerçekleştirdiklerini dile getiren Vali Çakacak, kurulun Uyuşturucu, Alkol, Tütün, Davranışsal (Teknoloji ve Kumar Bağımlılığı) Bağımlılıklar ve İletişim olmak üzere 5 Teknik Çalışma Grubunda çalışmalar yaptığını söyledi.

Uyuşturucu ile mücadelede ana unsurun; uyuşturucu arzının önlenmesi ve uyuşturucu maddeye ulaşılabilirliğin engellenmesi şeklinde açıklamada bulunan Vali çakacak, kurumların sorumlu olduğu faaliyetleri diğer kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm içerisinde yürütmelerinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda, uyuşturucu madde kullanan kişilerin danışmanlık, arınma, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması, tedavilerinin sağlanması ve bireylerin sosyal hayata yeniden kazandırılmasının vazgeçilmez unsurlar olduğunu kaydeden Vali çakacak, ‘2018-2023 Uyuşturucu İle Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

Daha önceki toplantılarda alınan karar gereği, suç odağı yüksek olan metruk binaların yıkımı ile ilgili mücadelenin devam ettiğini ve yapılan çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü söyleyen Vali Çakacak, metruk binaların yıkım işlerinin biran önce bitmesi gerektiğine vurgu yaparak, çalışmaları yürüten kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.
Vali Çakacak, daha sonra gündem maddeleri üzerinde ilgili kurum yetkililerine söz verdi. İl kurumlarının yaptığı sunumların ardından toplantı, görüş ve önerilerin bildirilmesiyle sona erdi. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar