3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Oysa Bazı Mahalleler Otobüs Bekliyor

Oysa Bazı Mahalleler Otobüs Bekliyor
  • 26 Temmuz 2018 Perşembe
  • 4056 kez okundu

2eylül gazetesi Eskişehir gündemini değiştiren haberlere imza atmaya devam ediyor. Eskişehirde bazı mahalllerde vatandaşlar otobüse hasret iken bu haber vatandaşın haklı tepkisine neden oldu. Çürütülen otobüsler arasında bir Eskişehirspor'un efsane otobüs de var.

İŞTE ÇÜRÜTÜLEN OTOBÜSLER
   

2Eylül, Büyükşehir’in otoparkında hiç kullanılmadan veya bakımsızlıktan bozulup çürümeye terk edilen otobüslerin görüntülerine ulaştı. Asıl acı haber, bu otobüsler arasında Eskişehirspor’un efsane otobüsü 26 EC 910 da var

Can Hacıoğlu - Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir’in hurdaya çıkardığı 50 otobüsü bağış olarak almış, Yılmaz Büyükerşen de bununla övünmüştü. Ancak bu otobüslerden 45’i hiç hizmete sokulamadı, yanlış bakım ve tadilat girişimleri sonrası Bakım-Onarım Daire Başkanlığı otoparkında çürümeye bırakıldı. Eskişehir’in otobüs ihtiyacı giderek artarken, sadece onlar değil, Büyükşehir’in arızalı birçok otobüsünün de çürümeye terk edildiği görülüyor.

ESES’İN TARİHİ OTOBÜSÜ DE ÇÜRÜYOR!
En acı haber ise… Büyükşehir’in otoparkında çürümeye terk edilenler arasında Eskişehirspor’un efsane otobüsü de var. Yıllarca EsEs’i taşıyan 26 EC 910 plakalı efsane otobüs geçtiğimiz yıl bir kaza geçirmişti. Yapılan yanlış kurtarma çalışmasıyla daha da çok hasar gören Eskişehirspor tarihinin bir parçası olan otobüsün Büyükşehir’in otoparkında harap halde çürümeye terk etmesi de tepki topluyor.

Resim - 17105_1_l.jpg 

MİLYONLAR BOŞA MI GİTTİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’den bağış olarak aldığı 50 adet çok eksi otobüsün Eskişehir’in ulaşım sorununa büyük katkıda bulunacağı belirtilmişti ancak hiç de öyle olmadı. AK Partili meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İzmir’den eski otobüslerin bağış olarak alınmasına da, yeni otobüsler alınmasına da destek vermişti. Ancak geçen zamanda bu otobüslerden çoğu hizmete sokulamadı. 2Eylül, İzmir’den alınan otobüslerden sadece 5’inin seferlere çıkabildiğini, geri kalan otobüslerin bakımı için milyonlarca lira harcanmasına rağmen sonuca ulaşılamadığını kamuoyuna duyurmuştu. Söz konusu otobüslere yanlış bakı ve onarım yapılmaya çalışıldığını, başarısız olununca da otobüslerin çürümeye terk edildiği iddia edilmişti. 2015 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hurdaya çıkardığı ve Eskişehir’e getirilen 50 otobüs için 2016 yılı fiyatları ile toplamda 7 milyon lira harcandığı iddia ediliyor. Ancak bu harcamaya rağmen bile otobüslerin çalıştırılamadığı, şimdi de hurdaya çıkarılmaları için çürümeye terk edildikleri belirtiliyor.

Resim - 17105_2_l.jpg

BAKIM-ONARIM OTOPARKI HURDALIĞA DÖNDÜ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bakım Onarım Daire Başkanlığının otoparkının bir bölümünde İzmir’den getirilen otobüsler bulunurken, kentiçi ulaşımda kullanılan ve bozulan, bakım ve onarım bekleyen çok sayıda otobüs de boşu boşuna otoparkın başka bir köşesinde bekliyor. Otobüsleri görenler, Bakım Onarım Daire Başkanlığının otoparkının hurdalığa döndüğünü söylüyor.

 

Resim - 17105_3_l.jpg

 

Eskişehirspor’un efsane otobüsü de çürümeye terk edildi

CAN HACIOĞLU - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bakım Onarım Daire Başkanlığının otoparkındaki en acı manzaralardan biri de, Eskişehirspor’a yıllarca hizmet eden, Eses tarihinin ayrılmaz parçalarından 26 EC 910 plakalı otobüsün de bir köşede çürümeye terk edilmiş olması. Eskişehirspor’u yıllarca deplasmanlara götüren, son yıllarda da yine çeşitli maçlarda ve organizasyonlarda Eskişehirspor’a hizmet eden tarihi otobüs, geçtiğimiz yıl bir kaza geçirmişti.13 kişinin yaralandığı kazada, Eses otobüsü bir kamyonla çarpışmış, otobüste büyük hasar meydana gelmişti.


Kaza sonrası, otobüsün Büyükşehir Belediyesi’nin vinciyle kaldırılmak istenirken daha da fazla zarar gördüğü iddia edilmişti. 2Eylül, o efsane otobüsün yürek yakan halinin son fotoğraflarına ulaştı. Bakım Onarım Daire Başkanlığının otoparkında çürümeye terk edilmiş halde duran efsane otobüsün kurtarılması, onarılması ve bir müzede sergilenmesi isteniyor.

 

Resim - 17105_5_l.jpg

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.