19 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Neler Oluyor Belediyelerde? BÜYÜKERŞEN: KAVGA DOĞRU

Neler Oluyor Belediyelerde? BÜYÜKERŞEN: KAVGA DOĞRU
  • 12 Eylül 2018 Çarşamba
  • 2167 kez okundu

Büyükşehir’deki kavga mecliste sorulunca “Evet, kavga doğru” diyen ama yazan gazetecilere hakaret eden Büyükerşen’e, Birsen, “Doğru diyorsunuz, nasıl suçlarsınız” dedi

Ceren Ercih - AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Birsen, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2Eylül’ün “Karateyle püskürttüm” manşetiyle kamuoyuna duyurduğu, Büyükşehir Belediyesi’ndeki son skandalı sordu. 2Eylül, Park ve Bahçeler Daire Başkanı ve kardeşi olan Otobüs İşletmeleri Müdürünün, Kırsal Kalkına Dairesi’ni basıp makine mühendisi Süleyman Ateş’e saldırdığı iddiasını gündeme taşımıştı. Büyükerşen olayı doğrularken, basına ve gazetemize yönelik sözleri tepki topladı.

MECLİS’TE SORDULAR
Büyükşehir Meclisi toplantısında söz alan Mustafa Birsen, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde bazı olaylar basına yansıdı. 2Eylül gazetesi ‘Karateyle püskürttüm’ manşetiyle çıktı. Şehir gazetesinde de “Büyükşehir Belediyesi’nde polisiye vaka denilebilecek olay” diye yazıldı. Olayın polise yansıdığı ve tutanak tutulduğu gerçeği de ortada. Bu olay nedir sizden bilgi istiyoruz” dedi. Yılmaz Büyükerşen, “Her iki gazete de şehrin siyaset dedikoducularıdır. Siyasi malzeme yapmak için böyle şeyler yazıyorlar” derken araya giren Mustafa Birsen, “Olay doğru mu değil, oraya gelirseniz” dedi.

BÜYÜKERŞEN: EVET, KAVGA DOĞRU
Büyükerşen, “Evet, kavga olmuş doğrudur. Kavga şu olmuş, bu olmuş. Gelir gelmez öğrendim ki genel sekreter soruşturma açmış. Ama bunlar olağan şeyler. Öyle ağız burun kırma filan olmamış. Karate bildiğini söyleyen arkadaş da arızalı bir arkadaş zaten. Polise de davacı olmamışlar, o da enteresan. Gazetenin yazdığı gibi değil.
Mustafa Birsen, “Polis gelmiş, tutanak tutulmuş” diyerek 2Eylül’ün haberini okuyarak, haberin doğrusunu Büyükerşen’e hatırlattı. Basına yönelik sözlerine devam eden Büyükerşen, gazetecilerle ilgili tepki çeken sözler söylerken, “besleme basın”, “finanse ediliyorlar” gibi ifadeler kullandı. Kendisinin üniversitede iletişim ve basın bölümleri kurduğunu hatırlatan Büyükerşen’e, “Mustafa Birsen, “Ama haberin doğru olduğunu kabul ediyorsunuz…” deyince, Büyükerşen, “Söyledim zaten, dedim ya…” dedi.

“HABER DOĞRU DERKEN,  NASIL SUÇLARSINIZ”
Birsen, “Haberin doğru olduğunu söyleyip basını nasıl böyle suçluyorsunuz.  Haber doğru…” karşılığnı verince,  Büyükerşen yine “Söyledim zaten, doğru dedim ya…”dedi. 

“HEM DOĞRU DİYORSUNUZ, HEM HAKARET EDİYORSUNUZ”
Mustafa Birsen, “Doğru haberi yazan arkadaşlara söylediklerinizin ne alakası var” derken,  AK Partili meclis üyesi Hamdi Karakuş da, “Mustafa Birsen’in sorduğu habere doğru diyorsunuz, ama basına besleme diyorsunuz, dedikodu diyorsunuz. Hakaret ediyorsunuz. ‘Yalandır, iftiradır, dava açacağım’ diyemiyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. Bu size hiç yakışıyor mu” dedi.  Bu arada Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan vekili ve AK Partili Ahmet Yapıcı da Büyükerşen’e “Besleme basını siz daha iyi bilirsiniz” diyerek tepki gösterdi. Büyükerşen bu sözler sonrası tartışmayı noktalarken, Büyükerşen’in 2Eylül’ün haberini doğrularken, basın ve gazetecilerle ilgili sözleri tepki topladı.

2EYLÜL DOĞRULARI KAMUOYUNA DUYURMUŞTU
Büyükşehir Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Daire Başkanı S.Ö. ile Otobüs İşletmeleri’nde Müdür olan S.Ö.’nün kardeşi A.Ö.’nün, Kırsal Kalkınma Dairesi’ne giderek makine mühendisi Süleyman Ateş’e saldırdıkları iddiasını 2Eylül kamuoyuna duyurmuştu. Polisin de tutanak tuttuğu olayla ilgili, Süleyman Ateş, “Karate bildiğimin püskürttüm. Polis geldi, ama kurum zarar görmesin diye şikayetçi olmadık. Belediye yetkilileri de tutanak tuttu ama” demişti. Büyükerşen, meclisteki sözleri ile yaşanan olayı ve belediyede olayla ilgili soruşturma açıldığını, 2Eylül’ün haberindeki tüm ayrıntıları doğrulamış oldu. Büyükşehir Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Daire Başkanı S.Ö. hakkında, 6 sendikalı çalışanın mobbing iddiasıyla şikayetçi olduğunu ve dava açıldığını da 2Eylül özel haberiyle kamuoyuna duyurmuştu.

>> 'KARATEYLE PÜSKÜRTTÜM'

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar