26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KİM YAPACAK.. “Neden görmezden geliyorsunuz?”

Merkeze uzak mahallelerdeki sıkıntılar aldı başını gidiyor. Daha önce de birçok kez vatandaşlarımızın mahallelerdeki bozuk yollarla, kapatılmayan çukurlarla ilgili sıkıntılarını dile getirdim. Getirmeye de devam edeceğim. Bir vatandaşımız yaşadığı mahallesindeki sokağın ve çevre sokaklarının durumunu sosyal medya hesabında paylaşmış ve belediyeye seslenmiş. Vatandaşımız bu konuda daha önceden de sıkıntılar yaşamış. Şimdi de yaşıyor. Vatandaşımızın yaşadığı mahalle ile ilgili sıkıntılarını ve düşüncelerini olduğu gibi sizlere aktarıyorum.

“OEDAŞ’ın yaptığı kazı çalışmaları sonrası uzun uğraşlarla yolları tamir ettirdik. En azından bir bölümünü. Ancak tamir işi de 1 hafta sürünce video çekerken bir belediye çalışanı dedi ki ‘OEDAŞ’ın suçu, teslim etmediler.’ Neyse o konuyu uzatmayayım. Biz OEDAŞ’la iletişim kuramayan Odunpazarı yerine OEDAŞ’la vatandaş olarak iletişim kurduk.
Pek sabah çekme fırsatım olmadı da. Bu sokaklardaki bozukluklar genellikle bu alanlardaki inşaat çalışmaları nedeniyle. İnşaatların alt yapı çalışmaları için en başta parasını peşin alan belediyelerimiz, bu sokakları onarmak için neyi bekliyorlar? Hem inşaatçıdan para alıp hem de sokak sakinlerine asfalt parası çıkarırız çifte kar ederiz umudundalar mı?

Emek mahallesindeki bu sokak ve bunun sağlı sollu paralelleri aynen bu durumda. Burada kimi bekliyor unuz?
Bir sol sokaktı sanırım buna girmemek için geçen oraya girdim. Buradan çok daha kötü durumda. Bu yolları onarmak için parasını peşin almadınız mı inşaat firmalarından? Neden onarmıyorsunuz?

OEDAŞ’ın çukurlarını kapatırken inşaatların bu bağlantılarındaki bozuklukları neden görmezden geldiniz,  geliyorsunuz?”

Vatandaşımızın paylaştığı görüntüler gerçekten içler acısı. İsyanında da haklı. Umarım bir an önce yapılması gerekenler yapılır. Şehir merkezi dışındaki mahalleleri dışlamak, orada yaşayan insanların sorunlarını görmezden gelmek, asla belediyecilik değildir. O yüzden vatandaşımız aracılığıyla ben de buradan yetkililere sesleniyorum. Yapılması gerekenleri yapmalarını bekliyorum.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar