26 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeşille Sorununuz Ne? YEMYEŞİL PARKA BELEDİYEKONDU!

Emek Mahallesi’nde Baştürk Parkı’nın ortasına “çayhane” diye büyük bir bina yapmaya kalkan Odunpazarı Belediyesi, inşaatı aylardır bitiremedi. Vatandaş duruma tepkili

Murat Atikel - Emek Mahallesi’nde 2012’den beri vatandaşlara yemyeşil bir halde hizmet veren Baştürk Parkı’nda tam bir skandal yaşanıyor. Odunpazarı Belediyesi, geçtiğimiz nisan ayında yemyeşil parka “çayhane” yaptırmak için ihaleye çıkmıştı. Mayıs ayında sözleşmesi yapıldı ve yazın inşaatına başlandı.  Bölgenin en güzel yeşil alanlarından biri olan parkın ortasına çok büyük beton bir bina yapılmasına başlandı.

 

Resim - 20490_1_l.jpg

HAYALET BİNAYA DÖNDÜ!
Ancak aylar önce başlanan ve sözleşmesine göre ağustos ayında bitmesi gereken binanın inşaatı yarım bırakıldı ve tamamlanmıyor. Kaderine terk edilmiş halde bulunan bina geçen sürede, ayyaşların mekanı haline geldi, duvarlarına yazılar yazıldı, zarar gördü, metruk bir binaya dönüştü.

 

Resim - 20490_2_l.jpg
Resim - 20490_3_l.jpg

ÇOCUKLAR TEHLİKEDE
Özellikle bölgede yaşayan çocukların yegane oyun alanı olan parktaki bu durum çocuklar için de tehlike yaratıyor. Çevresinde de hiçbir güvenlik önlemi olmayan binaya çocukların girip çıkması vatandaşları endişelendiriyor. Binanın çevresindeki kazılan yerler ve inşaat malzemeleri de aylardır duruyor. Vatandaşlar artık çocuklarını parka gönderemediklerini belirterek, yetkililerin bu duruma bir son vermesini istediklerini söylüyor.

 

Resim - 20490_4_l.jpg

BÖYLE Mİ YAPILIR
Belediye eğer bölgeye sosyal bir tesis kazandırmak istiyorsa, neden bu binanın parkın ortasına bu kadar büyük yapıldığı ve inşaatının da tamamlanmayıp şimdi ucube bir bina olarak kaldığı merak konusu.  Vatandaşlar, “Amaç bir sosyal tesis yapmaksa, parktaki yeşil alanı bozmadan, parkın bir kenarına küçük bir tesis yapılabilirdi, neden böyle yapıldı” diye soruyor.

 

Resim - 20490_5_l.jpg
Resim - 20490_6_l.jpg
Resim - 20490_7_l.jpg
Resim - 20490_8_l.jpg

 

250 bin lira çöpe gitti!

Emek Mahallesi’nde Baştürk Parkı’nın ortasına “çayhane “ yapacağım derken, beton bir ucube yaratan Odunpazarı Belediyesi’nin bu iş için nisan ayında yaptığı ihaleyi 247 bin lira bedelle bir firma almıştı. İhale sözleşmesine göre inşaatın ağustosta bitmesi gerekiyordu. Aylardır duran inşaata ve binanın haline bakılırsa, kamunun parasının da çöpe gittiği belirtiliyor. Vatandaşlar kamu zararı varsa bunu kim karşılayacak diye soruyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar