24 Mart 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEYİTGAZİ’DE SONDAJ ÇALIŞMASI

Seyitgazi belediyesi girişimleri ile tarımsal sulama amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, “Açılan su kuyuları ile memleketimiz tekrar yeşerecek” dedi.

Seyitgazi İlçesi merkez İkiçeşme Mahallesi İlme Çiftliğinde bulunan bölgede başlatılan derin kuyu sondaj çalışması ile tarımsal alanda kullanılmak üzere çalışmalar başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde İkiçeşme Mahallesi İlme Çiftliğinde ilk kuyuda başlatılan sondajlama işlemine katılan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak şunları kaydetti:

“İlme Çiftliği Bölgesinde sulama sistemleri havzasında, derin kuyu çalışması gerçekleştiriliyor. İnşallah bu kuyudan güzel ve bereketli sular çıkar. Bu memleketin ve bu milletin, bu aziz toprakların inşallah kuyumuz sayesinde yeşermesine vesile olmasını diliyorum. Bölgemizde, sulama sistemlerimizin olduğu bölgelerde de bu tür kuyu çalışmalarımız inşallah devam edecek. Bu vesile ile milletimize bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

İlk sondaj çalışmasının yapıldığını belirten belediye yetkilileri yaklaşık 200 metre derinliğe kadar su arama çalışmasının yapılacağını ifade ettiler. Yetkililer su bulunması halinde tarımsal alanda kullanılan sulama kanalları vasıtası ile bölgenin yeniden canlandırılacağını dile getirerek, “Yaklaşık 500 dönüm arazide sulama imkânı sağlanması amaçlanmakta. Seyitgazi, Örencik ve Yazıdere mahallelerimizde bulunan sulama sistemlerine entegre edilecek 10 kuyu çalışması hedefleniyor. Su bulunması halinde Basınçlı damlama su sistemi ile 1km alanda sulama yapılabilecek” açıklamasında bulundular.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar