26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir HİZMETTEN RAHATSIZ OLMUŞ

Büyükşehir HİZMETTEN RAHATSIZ OLMUŞ
  • 20 Aralık 2018 Perşembe
  • 4710 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde Sarıcakaya Belediyesi çalışmalarına bir yenisi daha ekledi. Ancak bu çalışma son günlerde Eskişehir köylüsü ve çiftçini hatırlayan Büyükşehir Belediyesinin tepkisini çekti. Büyükşehir belediyesi sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.. İddialara ise yanıt yine sosyal meyda üzerinden Sarıcakaya Belediye Başkanından geldi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 2 sene önce, Eskişehir ve Türkiye’nin dut fidanı ihtiyacını gidermek için, 25 dekarlık bir araziyi, Koza Birlik’e tahsis etme isteği, AKP’li meclis üyeleri tarafından red edilmişti. Geçtiğimiz günlerde aynı projeyi Ak Partili Sarıcakaya Belediyesi’nin yaparak hayata geçirmesi Büyükşehir Belediyesi’nden tepki gördü.

Ancak bu konuda ve iddilar konusunda durumun yine bir çok konuda olduğu gibi yanlış bilgilendirdiği ortaya çıktı.

Faruk Güler'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama söyle:

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE CEVABEN (İBRET ALIRLARSA) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu yazıda kamuoyu ve Eskişehir halkına verdiği yanlış ve yanıltıcı bilgileri düzeltiyor hizmetten ziyade algı ve makyaj ile bu şehri oyaladığını, seçime 6 ay kala hatırladığını şehrimin güzel insanlarının takdirine bırakıyorum.

İDDİA 1. Sarıcakaya Belediyesi İpekböcekçiliğini geliştirmek, teşvik etmek amacıyla dut fidanlarını bölge halkına ücretsiz dağıtacak.

CEVAP:  Sarıcakaya Belediyesi ve Koza birlik Kooperatifi ile yapılan protokolde tahsis edilen alanda 50 paketlik 10 adet beslenme evi kurulacak, kurulan bu evler Sarıcakayalı kadın girişimcilere İpekböceği yetiştirmeleri için ücretsiz sunulacak ve bu alana dikeceğimiz fidanlar beslenme evlerinde kullanılacaktır.

İDDİA2. 2017 yılında 25 dekar araziyi Büyükşehir Belediyesi olarak Koza birliğe tahsis etmek istedik ama Sarıcakaya Belediye Başkanı karşı çıktı.

CEVAP: Sarıcakaya Belediyesi ve Kadınlar Kooperatifi olarak 25 dekarlık bu araziyi Büyükşehir Belediyesi nden 01.12.2014 / 28.06.2017 ve 04.10.2017 tarihlerinde yazdığımız dilekçelerle talep etmiştik. Büyükşehir Belediyesi cevaben ‘’DSİ Genel Müdürlüğü’ne Belediyemiz tarafından Eskişehir Kadastro Mahkemesi’nin 2016/12E sayılı dosyası ile açılan davada alınan 2017/3 sayılı kararla dava usulden reddedilmiş olup hukuki süreç asliye hukuk mahkemesinde devam etmektedir. Dava süreci devam ettiğinden talebiniz bilahare değerlendirilecektir’’ demektesiniz. Davası devam eden bir yeri bize vermeyi reddeden Büyükşehir Belediyesi Koza birliğe nasıl verecekti? Bizim karşı çıktığımız konu sizin çifte standardınız ve yasa tanımazlığınızdır.

İDDİA 3. Sarıcakaya Belediye Başkanı ‘’Ne işi var Bursalının Eskişehir’de’’ cümlesini sarf etti.

CEVAP:  137 nolu Sarıcakaya Koza Tarım Satış Kooperatifi’nin Bursa ile ne ilgisi vardır? Meclis kayıtları ortadadır. Bu cümle iftiradır. Yargı yolu açıktır.

İDDİA 4. Sarıcakaya Belediyesi’nin Koza birliğe tahsis ettiği araziye dikilecek dutlar Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecektir.

CEVAP: Dut fidanlarımız Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı fidanlık müdürlüğümüzden ücretsiz temin edilecektir.

İDDİA 5. Sarıcakaya Belediye Başkanı, Yılmaz Büyükerşen’den ilham almıştır.

CEVAP: İlham almakta, vermekte güzeldir. Size 2014 yılında yazdığımız dilekçemizle Yılmaz Büyükerşen’in bizden ilham aldığı aşikârdır. Akıl yaşta değil baştadır. 

 Asli görevini 20 yıldır ihmal eden Büyükşehir Belediyesi’nin algı ve makyaj belediyeciliğine son verme zamanı yaklaştıkça yaptırdığı anketlerde de yenilgi ve değişimin ayak sesleri ile agresif bir yapıya büründüğünün Eskişehir halkı olarak farkındayız. Makyajlı Büyükşehir Belediyesi’nin şapkası düşmüş keli görünmüştür.

ESKİŞEHİR KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…


İddilar verilen yanıtlar Binali Yıldırım'ın mecliste bir konu ile yaptığı konuşmasını hatırlattı:

 Adamın biri "Kurban" konusunu anlatıyormuş:

"Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."

Dinleyenlerden biri dayanamamış:

"Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!"Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar