26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaşa 10 AYDIR HER GÜN ÇEKTİRİLEN İŞKENCE

Vatandaşa 10 AYDIR HER GÜN ÇEKTİRİLEN İŞKENCE
  • 27 Aralık 2018 Perşembe
  • 3778 kez okundu

Geçtiğimiz haftalarda İnönü Belediyesi tarafından yapılan Martlı Suyu ile ilgili çalışmaları eleştirirken Mevsim Uygun değildir diye açıklama yapan Büyükşehir belediyesinin Eskişehirin pek çok bölgesinde Kış Mevsiminde yaptığı çalışmalar vatandaşları isyan ettiriyor.

Tüm yaz boyunca yapılmayan yol çalışmaları, kaldırım düzenlemeleri, tramvay uzatma projesi için yapılan çalışmaların yağmurlara ve ardından Kış şartlarına rastlaması ile yaşanan sıkıntı olması gerekenden çok daha büyük.

Benzer sıkıntılar yine bir zamanlar tramvay uzatma projesi kapsamında Emek, Çankaya, Çamlıca, Batıkent güzergahları sırasında da yaşanmaştı. Şimdi sıkıntı sırası Sultandere, 75. Yıl Mahallesi, Muttalip Caddesi gibi kenten farklı yerlerinde yaşanmaya devam ediyor.. Vatandaş kendilerine yanıt verilmemesinden dolayı da tepkili..

İşte vatandaşın tepkisi:

SULTANDERE VE 75. YIL MAHALLELERİNDE YAŞAYAN İNSANLARA 10 AYDIR HER GÜN ÇEKTİRİLEN İŞKENCE

SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ!!!!!!!!

İNSANLARIN SABRINI FAZLASI İLE ZORLUYORSUNUZ.

Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü gibi Sultandere ve 75. Yıl mahallelerinde 10 aydır yapmakta olduğunuz tramvay çalışmalarından dolayı bizleri her gün bu yollardan gidip gelmeye mecbur ettiğiniz için, bu yollar nedeni ile arabalarımıza oluşan hasarlar için, her gün değişen güzergahlar ve yapılmayan yönlendirmelerden dolayı bizleri tehlikelere attığınız, yolumuzu kilometrelerce uzatıp bizlerden çaldığınız zamanımız için  ve de bizleri maddi-manevi  olarak zarara uğrattığınız için sizlere saygılarımızı sunuyoruz.

Bir Avrupa şehri olarak gösterilen ilimizde 10 aydır bize çektirilen bu işkence eğer gerçekten bir Avrupa şehrinde olsaydı burada yaşayan ve bu maddi-manevi zarara uğrayan insanlar belediyenize tazminat davası açardı.

1. Bu bölgede taşımalı sistemle yüzlerce çocuk-genç  her gün bu yollardan servisleri ile okullarına ve evlerine ulaşmaya çalışıyorlar.
2. Servisleri ile ya da özel araçları ile bu yollardan  işlerine gidip gelmeye çalışan insanlar her an size, belediyenize saygılarını sunuyorlar.
3. Yaşlı ve çocuklu  insanlar yol çalışmalarınız nedeni ile kapattığınız yollardan otobüslerden, dolmuşlardan inip evlerine gitmek için yolun karşına geçmeye çalışırken ellerindeki alış veriş torbaları, kucaklarındaki çocuklarla takılıp düşüyorlar. Yaralanıyorlar, sakatlanıyorlar, üstleri başları çamur içinde kalıyor.
4. Bu yollarda seyahat ederken arabamızdan inmek zorunda kaldığımızda bileklerimize kadar çamura batıyoruz.
5. Her hangi bir kaza ve acil durumda yolların darlığından kaçacak-gidecek yolumuz yok.


SİZİN VİZYON SAHİBİ BİR BELEDİYE OLARAK

1. BU ÇALIŞMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE HAVA KOŞULLARINI DA GÖZE ALARAK ALTERNATİF YOL BELİRLEMENİZ VE BU YOLLARI SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ULAŞIM KOŞULLARINA UYGUN HALE GETİRMENİZ GEREKİRDİ. ŞU ANDA BİZLERİ MECBUR ETTİĞİNİZ YOLLAR FOTOĞRAFLARDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR. OLUŞAN KARPUZ VE KOLTUK BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ ÇUKURLARDAN KAÇABİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ BİRİNDEN KAÇARKEN DİĞERİNE GİRİYORUZ. ÖZELLİKLE HAVA KARARDIKTAN SONRA GÜVENLİ BİR ULAŞIMIMIZ KESİNLİKLE YOK.
2. BU HALE GELMEDEN ÖNCE BURALARI KONTROL EDECEK VE DÜZELMESİ SAĞLAYACAK DENETLEME ELEMANLARINIZ OLMASI GEREKİRDİ.
3. BURADA YAŞAYAN İNSANLARA SAYGINIZ OLMASI GEREKİRDİ

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar