20 Haziran 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Biz Bu Fiyata Caddede PARK EDEMİYORUZ! Daha İndirim Yaptılar

Eskişehir'de araç sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ortalama aylık 1.200 araç artış hızı olan Eskişehirde bu hızla paralel bir otopark üretimi yapılmadığı gibi Mevcut bina altlarına yapılan otoparklar konusunda da gerekli hassasiyet gözetilmedi.  Araç sayısı artmaya otopark sayısı ise adeta yerinde saymaya devam etti. Artık araçların durabileceği yer kalmadığı için kentimizde pek çok yerde vatandaşlar araçlarını kaldırım üstüne bırakmak zorunda kalıyorlar.

Arz Talep Nedeniyle Fiyat ARTTI

Her hizmette olduğu gibi talep fazla ancak hizmet kapasitesi yetersiz olanca fiyatlarda artmaya devam etti. Özellikle kentin merkez noktası olan Esnaf sarayı ve çevresi için otopark bulmak, otoparklara aylık abonelik yapmak nerede ise imkansız. Öyleki araya tanıdık sokarak vatandaşlar aylık abonelik almaya çalışıyorlar.

Bölgedeki vatandaşlarla konuştuğunuzda otopark ücretlerinin yollara yapılan dubalardan sonra artırıldığını ifade ediyorlar. Hatta öyle ki İkieylül caddesine de cepheli olan katlı otoparkta geçtiğimiz yıl 6 ay kadar arızalı olan ASANSÖRÜ bile onarma gereği hissetmediler diyen vatandaşlar alternatif yok nasıl olsa diye bizi aylarca buraya tımardındırdılar diye sitem ediyorlar.

Geçtiğimiz Dönem Odunpazarı Belediye Başkanlığı yapan Burhan Sakallı da meclis toplantısında gündeme getirmiş ve kendilende toplanıp Büyükşehir Belediyesie aktardıkları inşaatlardan aldıkları OTOPARK ücretlerini ne yaptınız diye sormuş ancak kendisine yanıt verilmemişti.

Mevcut Otoparkların çoğunluğu yap işlet şeklinde özel firmalara verilmiş. Belediye ise belediye şirketleri üzerinden hem cadde üzerlerinde hem de bazı alanlarda otopark hizmeti sunuyor. Ancak rakamlar bir çok ile göre oldukça yüksek.

Ankarada Belediye tarafından trafik yoğunluğunu azaltmak ve sürücüleri otoparkları kullandırmaya yönelik olarak bir uygulama başlatılmıştı. Günlü ücret 1 TL olarak belirlendi.

Şimdi komşumuz Bilecik de benzer bir İNDİRİM HABERİ GELDİ.. Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, şehir trafiğinin azaltılmasına büyük katkılar sağlayan katlı otopark ücretlerini 2 TL’den 1 TL’ye düşürdükleri müjdesini verdi.   

Eskişehirliler cadde üzerindeki park alanlarına bile bunun çok üstünde rakamlar ödemek zorunda kalan Eskişehirli sürücülerin otopark konusunda cepleri yanmaya devam edecek gibi GÖRÜNÜYOR..

 Bilecik Belediyesi Katlı Otopark’ta daha önce giriş ve bir saat karşılığı 2 TL olan otopark ücretleri 1 TL olarak belirlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Nihat Can, "Bilecik Belediyesi olarak şu ana kadar birçok güzel hizmeti ve kararı vatandaşlarımızla buluşturduk. Şehir merkezinde gerçekleştirdiğimiz ve son derece konforlu ve günümüz teknolojisine uygun gerçekleştirilen katlı oto parkımızdan, vatandaşlarımızın daha fazla yararlanmaları amacıyla güzel bir karara imza attık. Katlar arası çift giriş ve çıkışı bulunan ve asansörlü sistemi ile üst katlara da otopark yapılabilen Bilecik Belediyesi Katlı Otopark’ta gerçekleştirilen indirim ile vatandaşlarımızın daha çok faydalanması ve şehir merkezindeki park sorununun kaldırılmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar