28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Alpu Yoluna ilk kazma vuruldu

Yol genişletme çalışmaları törenle başladı

Sık sık ölümlü kazaların meydana geldiği ve halk arasında ‘Ölüm Yolu’ olarak adlandırılan Alpu Yolunda dün çift yol olacak şekilde çalışmalar başladı.

Çalışmaların açılışı için düzenlenen törende konuşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Gecikmiş de olsa bugün çalışmalar başlamış olduk. Mümkün olan en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak” dedi.

Sık sık trafik kazalarının yaşandığı ve ölümlerin meydana geldiği Alpu yolunda beklenen çalışmalar nihayet başladı.

Alpu Kavşağı ve Alpu arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik alanın 0-3 kilometre arasında başlayan çalışmaların açılışı için dün tören düzenlendi.

Törende proje hakkında bilgi veren Bayburt Grup Proje Müdürü Alper Sarı, “Projemiz Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolu olarak geçiyor. Karayolları 4.Bölge müdürlüğü kontrollerinde yapılmaktadır. Projemiz toplam 39 km mesafededir. Bölünmüş yol olarak tasarlanan projenin yaklaşık 20 metre platform genişliğine sahip. Projemizin ihale bedeli 63 milyon 950 bindir. Projemizi biran önce tamamlayarak hizmete açmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğimizden şüpheniz olmasın” dedi.

ETAP ETAP AÇILACAK

AK Parti için hizmet yapmanın ve açılış yapmanın sıradan bir hale geldiğini belirten AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Bayburt grubumuza teşekkür ediyoruz, hemen çalışmalara başladıkları için. Çünkü bizim temel prensibimiz, hizmete hemen, şimdi, acilen yapılması. Hizmetleri yaparken de temel hedefimiz hemşerilerimizin biran önce hizmete ulaşması. Eskişehir-Alpu-Mihalıççık 39 kilometre. İnşallah etap etap yol açılacak. En kısa sürede şehrimize daha konforlu yolu Alpu’ya kazandırmış olacağız. Yaparsa AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

KISA SÜREDE BİTECEK

“Daha önce sözünü verdiğimiz ancak biraz gecikmeyle başladığımız önemli büyük yatırımın çalışmalarının başlamasının açılışını gerçekleştiriyoruz” diyen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı ise, “Aslında Eskişehir-Alpu yolu yaklaşık 40 kilometrelik bu yol genişletilmiş bir yol olarak ihale edilmiş, sözleşmesi imzalanmış ve yer teslimi yapılmıştı. Fakat bölgedeki vatandaşlardan gelen talepler üzerine genişletilmiş yol çift yola dönüştürüldü ve bundan kaynaklanan gecikme oldu. Ama şükürler olsun ki genişletilmiş yol şekliyle değil bölünmüş yol şekliyle 18 metre genişliğinde yapımına başlanıyor. Bu yol çok önemli bir yol. Eskişehir’i Alpu’ya, Mihalıççık’a hatta Beylikova ve Beypazarı’na bağlayan bir yol. Bu hat üzerinde ciddi anlamda tarım var, hayvancılık var. Beypazarı tarafından gelen maden sirkülasyonu var. İhtiyaçlara karşılık veremez hale gelmişti. Geçen sene yapılmasına tüm şehrin ortak olduğu bir yerdi. Gecikmiş de olsa bugün başlamış olduk. Mümkün olan en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak” dedi.

Konuşmalar sonrasında dua edildi ve başlayan çalışmalar yerinde incelendi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.