28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

75. Yıl Mahallesi yolu için CİMER’e başvurdu

Eski adıyla Sultandere şimdiki adıyla 75. Yıl Mahallesi’nin yolu ile ilgili daha önce de defalarca yazı yazdım. Konuyla ilgili vatandaşların şikayetlerini yetkililere iletmek için elimden geleni yapmak istedim. Ancak neredeyse 10 ay geçmesine rağmen yol halen tamamlanabilmiş değil.

Konu ile ilgili o yolu kullanan Eskişehirliler de çözüm için başvurması gereken yerlere bir bir başvuruyor. Son olarak bir vatandaş sosyal medyada 75. Yıl Mahallesi’nin yol durumunu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e ilettiğini belirtmiş. Başvurusunun ekran görüntüsünün altına da, “Bütün Sultandere sakinleri durumdan şikayetçi olmasına rağmen 11 bin kişinin yaşadığı mahallede yüzde 40 biz bunu hak ediyoruz diye sandıkta tercih bildirmiş. Saygı duyuyoruz!” demiş.

CİMER başvurusunda da, “Bizler Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi 75. YIL SULTANDERE mahallesi sakinleri olarak tam 10 aydır bitmek bilmeyen planlı bir eziyet içersindeyiz. Mahallemiz ile şehir bağlantısını sağlayan tek yolumuz olan 2,5 km mesafeli Selami Vardar Bulvarı üzerinde yapılan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesince yürütülen tramvay hattı uzatımı projesinden dolayı 10 aydır yolumuzu kullanamamaktayız. Belediye çalışmaları için kapatılan yola yine belediye tarafından yan toprak yol açıldı. Ancak bu toprak yol gerçekten kullanıma elverişsiz, çukurlarla dolu. Mahalle sakinleri olarak 10 aydır maddi ve manevi zarara uğramaktayız. İnsanlar gece aydınlatması ve uyarı levhaları olmayan bu yolu kullanırken kazalar geçirmekte- yoldan çıkmakta ve bozuk yol üzerinde sürücüler arasında sürekli münakaşa yaşanmakta. Mahalle sakinleri olarak ne huzurumuz ne de sağlam arabamız kaldı. 12 bin nüfuslu mahallemiz tamamen mağdur durumdadır. Büyükşehir Belediyesince yetkilileri tarafından hiçbir şekilde muhattap alınmıyoruz. Bundan dolayı konuyla ilgili şikayetimizin gerekli mercilere ulaştırılıp sorunumuzun biran önce çözüme kavuşturulmasını saygılarımızla arz ederiz” denilmiş.

Yolu kullananlar iyi bilir. Yol gerçekten de berbat durumda. Eskişehirliler de bu duruma çeşitli yorumlarla dahil olmuş. Ben de bazıları alaycı o yorumları sizlere ve yetkililere iletmek istiyorum:

İhsan Mollahaliloğlu: Bu ne acelecilik, 4 sene içinde nasıl olsa biter. Gelecek seçimlerde açılışı yapılır.

Yaşar Yüksel: Bizler heykeli hizmet sanıyoruz Eskişehir, Köprübaşı’ndan ibaret.

Hüseyin Uludere: Hizmet yapamayan Belediyeden de bu beklenir tabi.

Mustfa Şen: Herkes şikayetçi de kim oy verdi arkadaş.

Ahmet Hamdi Öztürk: Yüzde 40 bu işin peşine düşsün oy vermekle olmuyor yüzde 60’insa hakkını savunun.

Orçun Diyarbakırlı: Az önce Büyükşehir Belediyesini ile konuştum (4 gündür ulaştırma dairesine bağlanmaya çalışıyordum), tramvay inşaatı ile ilgili, seçimlerden önce de aramıştım. Sadece bilgi almak istemiştim. Çünkü öyle görünüyor ki bu iş, biz sessiz kaldıkça uzadıkça uzayacak. Ben bahçe duvarımın onarımını yaptırdım 4 işçi çalıştı. Bugün işe giderken saydım 8 işçi vardı koca projede... Seçimden önce neredeyse abartmadan söylüyorum yarım saat açıklama yapan yetkili bugün “Estram’ı arayın biz ilgilenmiyoruz bizim işimiz değil” dedi ve kapattı. Acilen araç yolumuzun onarımında reaksiyon alınması gerekiyor. Yeter artık bu çektiklerimiz, mide bulandırıcı.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.