23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KENTİN ÖBÜR YÜZÜ: KARAPINAR’DAN YOKSULLUK AKIYOR..

KENTİN ÖBÜR YÜZÜ: KARAPINAR’DAN YOKSULLUK AKIYOR..
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 2248 kez okundu

Yıkık dökük evlerde yoksul insanların yaşadığı Karapınar Mahallesi, destek bekliyor..

Kentsel dönüşüm kararı alan Karapınar Mahallesi'nde çok sayıda yoksul insan sıvası dökülmüş, eski evlerde yoksulluk sorunu yaşarken, Mahallenin Muntarı M.Gazi Uzun,hayırsever vatandaşların dilerlerse bu insanlara yardım edebileceklerini belirtiyor.. Mahallede konuştuğumuz kadınlar, yoksulluktan, yardımların yetersiz olduğundan yakınırken, yalnız yaşayan G.U adlı bir kadın, 150 TL: yardım aldığını, evinin kirasını aylardır ödeyemediğini belirterer, "Ev sahibine 1500 lira kira borcum var. Elektrik; su parası var. Komşularımın durumu da iyi değil ama aç kalmamamı sağlayanlar oluyor" dedi ve kendisine yardım eli uzanmasını istedi. Mahalledeki bir başka kadın Filiz H. kocasının işsizlik sorunu yaşadığını ifade ederken, G.U'nun durumun çok daha kötü olduğunu söyledi. Bir başka yaşlı kadın, "Yardım mı getireceksiniz?" sorusunu sorarken,, fotoğrafın karesine girmek istemedi.

Karapınar Mahallesi Muhtarı Gazi Uzun ise mahalledeki evlerin yüzde yetmişinde kiracıların oturduğunu ve bu insanların yok insanlar olduğunu söyledi. "Belki kamuoyu, insalar bu durumu öğrenirse, yardım etmek, fitre vermek isteyenler olabilir" diyen muhtar,kentsel dönüşüm nedeniyle yaptığı görüşmelerle cadde ve sokaklara yama yapılmasını isteğini ve gerekenin yapıldığını da belirtti.

Odunpazarı Belediyesi'nin 'yerinde dönüşüm' adıyla yapmamaya hazırlandığı kentsel dönüşüm, muhtar ve bazı vatandaşlar tarafından desteklenirken, bu yoksul insanların barınma, gıda ihtiyaçlarının ise nasıl karşılanacağını kafalarda soru işareti oluşturuyor..

haber&foto: Erdoğan EkinerGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar