28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’in yollarında jant büken çukurlar!..

Yol ve kaldırımdaki çatlaklar, ezikler, göçükler, kazılmış ve öylece bırakılmış bölümler vatandaşın her daim gündeminde. Bu konuyla ilgili çok sayıda yazı yazdım. Daha önce de söylediğim gibi sorunlar çözülene kadar da devam edeceğim.

Sultandere yolunu düzenli olarak kullanan bir vatandaş motosikleti ile başından geçen bir olayı paylamış. Fotoğraflarla da başından geçen olayı belgelemiş. Yoldaki çukurlar öyle hal almış ki kaçıp kurtulmanın imkanı yok. Motosikleti ile ilerleyen bu sürücünün düştüğü çukur yüzünden aracının jantı yamulmuş. Çukurlar artık vatandaşın malına zarar verir hale gelmiş. Paylaşımının altına da, “ Hastane önü dümdüz ve pürüzsüz asfalttı. Güzelim yolu kazdılar bilen bilir... Kimlerin cebine 1 kuruş giriyorsa misli misli çıksın inşallah” demiş. Kimileri de bu paylaşıma yorum olarak, “Hiç bir proje ya sda iş yapmadan 5 yıl geçirdi. Bir proje hizmet vaad etmedi. Tekrar kazandı. Eskişehir hak ediyor” demiş.

Bir başka paylaşımda da, 71 Evler Mahallesi’nde çöken asfaltın tadilatı yapıldığı ancak asfalt atılmadığı öylece bırakıldığı belirtilmiş. Vatandaş paylaşıma, “Yaklaşık 15 gün önce asfaltın göçmesi sonucu tadilat yapıldı. Ama asfalt atmayı unuttular. Yer 71 Evler Mahallesi Sarıpekmez Petrol önü” notunu eklemiş. Paylaşım fazlaca yorum da almış. Bir vatandaş, “Bu yollar ne ki, siz yeni hastane tramvay yolunun yanındaki asfalt yolu kullanın, bakın bakalım yol nasılmış” demiş. Bir başkası da, “Seçimlerden önce gece 12 ye kadar çalışıyorlardı. Birilerine bir şey olunca yaparlar” demiş. Bir diğer yorumda da, “O da bir şey mi? Alpu kavşağında ışıkların olduğu yeri çekin. Bir asfalt görün. Alpu yolundan gelişte tam ışıkların olduğu yerler zannedersin yola ayrıyetten bir de beton dökmüşler parça parça! Sanki arabalar mahvoluyor” demiş.

Kısacası vatandaş, yolların yapılmasını, düzene girmesini istiyor. Sorunlar çözüldükçe memnuniyet de elbette artacaktır. Bizden söylemesi…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.