18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Günyüzü İlçesini Ziyaret Etti

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Günyüzü ilçesine gitti.

İlk olarak Günyüzü Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakam Ömer Övünç Koşansu’dan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

Tarım işiyle uğraşan ilçe halkının asayiş yönünden huzur ve güven içerisinde yaşadığını bildiren Kaymakam Koşansu, Vali Çakacak’ı Günyüzü İlçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını bildirdi.

Kaymakamlık ziyaretinden sonra Vali Çakacak, Kaymakam Koşansu ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeni seçilen Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut’u makamında ziyaret etti.

Belediyenin ilçede yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Durgut, Vali Çakacak’ın ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti iletti.

Ardından Günyüzü Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Çakacak, sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti. Vali Çakacak, “Sizler, Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir devletin evlâtlarısınız. Bu yüzden hedefleriniz daima büyük olmalıdır. Var gücünüzle hedeflerinize ulaşmaya çalışın. Çok okuyun ve kendinizi çok iyi yetiştirin. Sizlerden istenen sadece çalışmanız ve başarılı olmanızdır. Öğrenmeye ve öğretmeye her zaman açık olun. Gençliğinizin kıymetini bilin. Vaktinizi boşa harcamayın. Sizler, bu ülkenin geleceği, aydınlık yarınlarısınız.” dedi.

Daha sonra Vali Çakacak,  öğretmenler odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. ”Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getiren tüm öğretmenlerimizi kutluyorum.” diyen Vali Çakacak, “Çocuklarımıza sevgiyi ve saygıyı öğretmeli, onların insanlara sevgi penceresinden bakmasını sağlamalıyız. Çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmesinde, gelecekte vatana ve millete faydalı bir insan olmalarında öğretmenlerin çok önemli bir görevi vardır. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde sizlere büyük görevler düşüyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılı birer insan olması sizlerin elinde. Öğretmenlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz.” şeklinde konuştu.

Vali Çakacak, okul programından ayrılırken kendisine el sallayan küçük çocuklara çeşitli oyuncaklar verdi. Okul ziyaretinin ardından ilçenin çarşısını gezen Vali Çakacak, esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Son olarak Günyüzü İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Çakacak, daha sonra Günyüzü İlçesinden ayrıldı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt eşlik etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar