17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN”

“YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN”
  • 3 Haziran 2019 Pazartesi
  • 1233 kez okundu

Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er, Ramazan Bayramı tatilinin 9 günlük olması nedeniyle şehir dışına gidecek sürücüleri uyardı.

Suat Er, sürücülerin uykusuz, alkollü ve yorgun yola çıkmamaları gerektiğini söyleyerek, “Ne olur yollar kan gölüne dönmesin” dedi.

Yaklaşan bir Ramazan bayramı tatili olduğunu ifade eden Er, 

“Ramazan ayı sonrasında bu tatilin uzun olması, 9 gün bir süre olması tatilde şehir dışına gidecek sürücülerimiz için büyük önem arz ediyor. Trafiğin ne kadar önemli olduğunu ve bu bayramlarda acıya dönüştüğünü, bu yolların kan gölüne döndüğünü hep hatırlatıyoruz. Hep uyarız ama maalesef değişen çok fazla bir şey görmüyoruz. 9 günlük bir tatil var. Bu 9 günlük tatil de şehrin boşalacağını, insanların yüzde 80’inin sahile, denize, köyüne, kentine gideceğini düşünüyorum. Yine tekrar uyarıyorum. Bu acılar yaşanmasın, bu ocaklar sönmesin. Trafik terörünü yaşamayalım. Yapacağımız şeyler çok basit. Önce aracın bakımı o yola çıkmadan önce yapılmalı. Kış lastiğinin, yaz lastiğinin takılması lazım. Aracın frenleri başta olmak üzere bakımlar yapılmalı. Bakımlar yapıldıktan sonra direksiyon başına geçen kişiler çok önemli. Bu kişilerin ne kadar uzun yol tecrübesi vardır bunlar çok önemlidir. Uykusuzluk hali, alkol uzun yolda tecrübesizlik, yorgunluk bunlar kazanın başlıca sebepleridir” şeklinde konuştu.

istikbalgazetesi.com

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar