17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatalı araç parkı gerginliği

Hatalı araç parkı gerginliği
  • 3 Haziran 2019 Pazartesi
  • 1987 kez okundu

Eskişehir trafik ve park sorunu büyümeye devam ediyor. En son verilere göre artmaya devam eden araç ramına göre Eskişehir'de 3 kişiden 1 ine otomobil düşüyor. Eksik hizmetlerin yanında birde duyarsızlık eklenince yaşananlar vatandaşları çileden çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbullu bir konuk Eskişehiri gazeteciler Eskişehire anlatırken öve öve bitirememişler ancak konu trafik konusuna gelince kimse yanıt verememişti. Bir kentin kültürü "Trafik adabı ve kaldırım yüksekliği ile ölçülür" diyen İstanbullu konuk maalesef gazetecilerden beklediği yanıtı alamamıştı. Benzur duyarsızlığı ve trafik kültürümüzdeki sıkıntıları ifade eden bir örnek daha gazete sayfalarında yerini aldı.

Eskişehir’de duyarsız sürücüler tarafından yapılan hatalı parklar yüzünden iki vatandaş arasında gergin anlar yaşandı.

Eskişehir’de park sorunu içinden çıkılmaz bir hal aldı.  Şehrin merkezinde bulunan birçok noktaya gelişi güzel yapılan hatalı parklar yüzünden trafik de olumsuz etkileniyor.  Köprübaşında meydana gelen olayda aracını park edip giden bir vatandaş yüzünden trafik kilitlendi.  Mal indirip bindirmek için sokağı kullanan iki esnaf arasında gergin anlar yaşandı.
Uzun süre tartışan kişileri diğer vatandaşlar sakinleştirirken, yaşanan olay trafik sorununun kent merkezinde geldiği noktayı gösterdi.

Vatandaşlar her gün onlarca kavgaya şahit olduklarını söyleyerek, “Bu konuyla ilgili yetkililer artık bir an önce önlem almalıdır. Hatalı parklar yüzünden hem vatandaşlar hem de esnaf birbirine giriyor” dedi.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar