21 Kasım 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Denetisimsizliğin Resmi: KURAL TANIMIYORLAR

Eskişehir de kuralsızlıkların ardı arkası kesilmiyor. Kuralsızlığın en belirgin şekli ise kaldırım işgalleri. İşgaller denetimsizlikten öyle bir hal almış ki Sakarya Gazetesinde yer alan haberdekine benzer görüntüleri bir çok yerde görmek oldukça sıradan hale gelmiş.

Kaldırımlara konulan eşyalar masalardan sonra şimdi kaldırımlara yapılan bu uygumalar vatandaştan tepki çekiyor. Sakarya Gazetesinde yer alan habere gelen yorumlarda da tepkiler benzer..

Hatta bir yorumda Hat boyundaki yaya yoluna konulan sandalyeler bahanesiyle çıkarılan olayları bile hatırlatmışlar:

İşte o yorumlar:

gürcan

01 Haziran 2019 18:41

zabıta görev yapmıyor yapsa kaldırımlar vatandaşa ait olduğu belli olur

Sahipsiz

02 Haziran 2019 00:02
Çarşının en merkezi sokak ve caddeleri kaldırımları işkal altında. Çarşı değil çarşamba pazarı...

Kemal

02 Haziran 2019 00:55
Ara sokaklarda apartman garaj olarak yapılmış yerlerin çoğu kafe dükkan oldu oldu. Kaldırımları bırakın yollar işgal altında. Garaj iptal olunca arabaları park edecek yer bulamayanlar başkasının garaj kapısını işgal ediyor. Kolezyum rezidans ayrı bir rezalet 5 6 kafe var binada kaldırım sokak yol işgal altında. Kaldırımda yürüyemeyen yaya yola iniyor. O sokaktan yaya geçmek zor araçla geçmek çok zor.

esliyim

01 Haziran 2019 19:32
Eğer bu yerlere hergun ceza yazılmazsa ne olacak tabiki umursamayanlar. Cezalarini odemezlerse hemen kapanmali.

ali

01 Haziran 2019 18:42
nerde belediye nerde zabıta demekki yoklar

Ali

02 Haziran 2019 02:19
Kafasına göre görmezden geliyor belediye. Hatboyundaki yer işgaline dünya kadar olay cıkardılar. Ama gel gör be bağlar ne collesium tarafındaki kafelerden kaldırımda yer kaldı ama ses cıkaran yok neden acaba ?

Belediye

02 Haziran 2019 09:35
Belediye ile işi çözüyorlar.Anlarsın ya ;)

Soruyum size

02 Haziran 2019 02:07
Oraya o ruhsatı veren kim ??? Büyükşehir belediyesi tepebasi yada odunpazari belediyesi hiç sızlanmayin gidin belediye başkanlarıniza sorun niye vermişler o ruhsatı adam kafasına göre yapacak deil ya ruhsatı çok sevgili belediyeleriniz verio hesap soracaksanız onlara sorun

semih

02 Haziran 2019 14:26
eğer zabıta belediye bunlara göz yumuyorsa biz vatandaşlar başka anlarız herkesin anladığı gibi

Müge Onat

01 Haziran 2019 21:18
O kadar da sorun olacak şey değil. Abartılıyor. Eskişehir'in cıvıl cıvıl olmasının kıymetini bilin. Ben bir çok şehir görüyorum işim gereği, en yaşanılası olan Eskişehir.

Nihat

03 Haziran 2019 15:04
Emin olun artık kaldırım değil asfalt bile işgal ediliyor. Bağlar da bir kahvenin önünde adam kaldırıma değil asfalta atmış sandalyesini

Aras

02 Haziran 2019 19:31
Körler sağırlar birbirilerini ağırlar. Ne güzel dünya. Parası olana oh oh

salih

02 Haziran 2019 19:52
kaldırım paraları vatandaştan kiraya vermesi belediyeden sermayesiz kazanç

Eskişehirli

02 Haziran 2019 15:55
Bu şehirde 20 yıldır belediye yok. Koskoca üniversite caddesindeki işgalleri görmüyorsunuz da ara sokağı mı gördünüz? Herhalde bu sokak sakarya gazetesine yabancı.

Esnaf

01 Haziran 2019 19:04
Belediyelerin işgaliye ücretleri var. O bedeli yatıran istediği gibi işgal yapabiliyor. Bu kadar heykel bedavaya olmuyor.
  
Kafeler Kural Tanımıyor
Eskişehir'in kanayan yaralarından olan kaldırım işgaline bir türlü çözüm bulunamıyor. Özellikle Bağlar'da ara sokaklara açılan kafeler kural tanımıyor.

Artarak devam ediyor

Kaldırım işgalleri Eskişehir'in en büyük sorunların biri. Gün geçtikçe büyüyen bu soruna bir türlü çözüm bulunamıyor. Kaldımları masa ve sandalye koyarak yıllardır işgal eden işletmeler artık bununla da yetinmiyor. Kaldırımı tamamen brandalarla kapatarak işletmelerine dahil eden kafe sahipleri kural tanımıyor.

Vatandaş şikayetçi

Bağlar'ın ara sokaklarında yer alan bu kafe kaldırımı tamamen kapatmış durumda. Engelli ve bebek arabası kullanan vatandaşlara geçecek alan bırakmayan işletme yüzünden vatandaşlar sorun yaşıyor. Vatandaşar daha önce defalarca şikayat etmelerine rağmen bu soruna çözüm bulunamamasından şikayetçi.

sakarya gazetesi

 

  


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar