19 Kasım 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TOKİ konutlarında Eskart dolum makinesi sorunu

TOKİ konutlarında Eskart dolum makinesi sorunu
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • 1994 kez okundu

Eskişehir’deki su ve Eskart dolum noktaları ile ilgili vatandaşlardan zaman zaman şikayetler alıyorum. Bunları elimden geldiğince değerlendirip yetkilileri konuyla ilgilenmesi için teşvik etmeye çalışıyorum. Yine benzer bir konu var.

Vatandaş, TOKİ konutlarında bulunan Eskart dolum noktasındaki makinenin çalışmadığını fark etmiş. Makineye bakılırsa, ekranı yok. Ekranı bir şekilde sökülmüş. Sorun net olarak anlatılmamış ama çalışmadığı ve çalışamayacağı açık bir şekilde görülüyor. Vatandaş yüklediği fotoğrafa, “Eskartımı yüklemek için gittim bu manzarayla karşılaştım. TOKİ’ye hizmet etmek belediye için ne kadar ayıp bir şey” demiş. Konuyu biraz siyasi olarak algılamış sanırım. Öyle de yorumda bulunmuş. Haklılık payı olup olmadığını elbette belediyenin tavrı belirleyecektir. Konuyla ilgili yapılan yorumlarda da benzer şeyler söylenmiş. Kimileri böylesi bir şey yapılmasına şaşırmadıklarını söylemiş.

Bir vatandaş ise uzunca bir yorumda bulunmuş. Tepkisini dile getirmiş. Bu tür olaylarla farklı alanlarda karşılaştıklarını belirtmiş. Vatandaş, “Konu ne anlatalım. Biz TOKİ sakinleri olarak bize 2. sınıf insan muamelesi yaşatılıyor. Ulaşımdan yollara kadar bir çok sıkıntı mevcut. Diyeceksiniz muhtar var evet onlar da bir şeyler yapmak için uğraşıyorlar. Dünkü olay gerçekten ayıp bir şey. Bunu neden yaptılar. Ben şimdi otobüse binemeyeceğim. Çünkü kavga edeceğim işime geç kalacağım. Her zaman dediğimiz gibi merkeze değil her yere hizmet. Bu arada Bunun CHP ile ne alakası var demişler. Belediye hangi parti de sorarım. Bu konuyla ilgili üst makamlara başvurumu yaptım” demiş.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar