12 Aralık 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİ, 2 Yıldır Tamir Etmedi...

ESKİ, 2 Yıldır Tamir Etmedi...
  • 26 Haziran 2019 Çarşamba
  • 2077 kez okundu

İnönü Belediyesi basında çıkan abartılı haberler üzerine açıklama yaptı

İnönü Belediye Başkanlığı, yerel basında yer alan bir haber üzerine yazılı açıklamada yaptı

İNÖNÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

Eskişehir’de yayın yapan Sakarya, Sonhaber, Yenigün ve Anadolu Gazetelerinde 25 06 2019 Salı günü yayınlanan ‘Hizmetin Üstü Örtüldü, İnönü’de Garip Uygulama, 6 Milyonu Hiç Ettiler, Hizmeti Kilitledi’ başlıklı haberlerle ilgili cevabi yazımızdır.

1-  Söz konusu kilitli taş yapımı işi Valilik tarafından değil Belediyemiz öz kaynaklarından karşılanarak yapılmaktadır.

2- Söz konusu Kale İçi Sokak asfalt olmayıp fotoğraflarda da görüleceği üzere kilitli parke taşı ve deforme olmuştur. Bununla ilgili ESKİ’ye (Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi) tamirat yapması için defalarca yazılar yazılmış iki senedir tamirat yapılmamıştır.

3- Asfaltın kazıldığı belirtilen alan ise 12 (on iki) metre uzunluğa sahip olup toplan 72 m² ‘dir. Burası yüklenici müteahhit tarafından bağlantı yapılması amacıyla sehven kazılmıştır.

4- 18 06 2019 tarihinde yanlışlık tespit edilmiş olup gerekli tutanaklar tanzim edilerek yanlış uygulama alanı olan 72 m² yer yüklenici firma tarafından tekrar sıcak asfalt ile kaplanacaktır.

Yukarıda bahsi geçen 72 m²’lik alan için suda fırtınalar koparılmış basına bilinçli olarak servis edilmiştir. Ne yazık ki basın konu ile ilgili kurumumuzdan hiç bir bilgi almadan yayınlamıştır. 72 m² yer tüm ilçe asfaltına uygulama yapılmışçasına haber yapılmıştır. 

            Kamuoyu ve basına saygıyla duyurulur.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar