10 Aralık 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"YAĞMUR SULARI GEÇİT VERMİYOR.." CADDEYİ VE SOKAĞI SU BASIYOR..

Gökmeydan'da vatandaşlar her yağmurda Ulus Caddesi'nin ve Sarıyer Sokağın gölete dönüşmesinden yakınıyor ve çözüm istiyorlar.

Gökmeydan Mahallesi'nde esnaflar, camiye giden, okula çocuklarını bırakan vatandaşlar, yağışlı havalarda Ulus Caddesi'ni su basmasından ve Sariyer Sokağın da gölete dönmesinden şikayetci.. Ziya Paşa Camii'nin yanındaki sokaktan Ulus Caddesi'ne akan sular, caddeyi akarsuya çevirirken, bu durum yağmur sularının insanlara geçit vermemesine neden oluyor. Caddenin yanı sıra, camiiden aşağıya inen Sarıyer Sokak da her yağmurda gölete dönüyor ve biriken sular ESKİ vidanjörleri ile çekiliyor. Sarıyer Sokak'taki yağmur suyu gider borusunun yıllar önce Porsuk Çayı'na yönlendirildiği ve daha sonra yapılan ana kanalizasyon tünelinin bu borunun önünü kapadığı iddia ediliyor. Tüneli kırıp gider borusuna biriken suların tünele akıtılmasının ise tünelde akışı sağlama amaçlı olarak buraya bırakılan lahım fareleri nedeniyle yapılamadığı iddia edilirken, bu sokakta ve caddedeki vatandaşlar sıkıntılı anlar yaşadıklarını belirtiliyorlar. Ziya Paşa Camii yanında şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, "Sokak ve caddeyi su basıyor, marketlere, camiiye gitmekte zorlanıyoruz. Caddede pazar kuruluyor, yağmurul havalarda pazarı su basıyor. Sarıyer sokak gölete dönüyor ve yıllardır bu sorun bir türlü giderilemedi. Büyükşehir Belediyesi, ESKİ soruna acil çözüm bulsun" dediler..

Erdoğan EkinerGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar