12 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TEI Malzeme Test ve Araştırma Laboratuvarı Açılışı Gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) destekleri ile TEI Malzeme Test ve Araştırma Laboratuvarı açılışı Vali Özdemir Çakacak ve Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir tarafından gerçekleştirildi.

Laboratuvar Açılış törenine Milletvekilleri Harun Karacan, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak,  Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tuncay Döğeroğlu, Vali Yardımcısı Vekili Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Prof.Dr. Mahmut F. Akşit, TEI personeli ile davetliler katıldı. 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlanan programda açılış konuşması yapan TEI Genel Müdürü Mahmut F. Akşit TEI ve Açılışı yapılacak olan TEI Malzeme Test ve Araştırma Laboratuvarı hakkında bilgiler vererek TEI olarak çok daha iyi çalışmalara Savunma Sanayii Başkanlığı ve diğer bakanlıklarımızın da destekleriyle imza atacağız dedi.

Sözlerine bu gurur verici ana şahitlik etmekten memnuniyet duyduğunu belirterek başlayan ve TEI’nin savunma sanayimiz için, Eskişehir’imiz ve Türkiye’miz için önemli olduğunu belirterek devam eden Vali Çakacak; “bugün açılışını yaptığımız bu laboratuvarlar savunma ve havacılık sanayii alanında nice projenin hayata geçirilmesinde kritik rol üstlenecek ve yüzümüzü ak edecek nice savunma sanayii ürününe bir anlamda hayat verecektir. Türkiye’nin havacılık motorları alanındaki lider firması TEI 2500’e yakın çalışanı ile ilimizin ve ülkemizin yüz akıdır. Birbiri ardına başarılı projelere imza atarak, Eskişehir’imizi ve ülkemizi gururlandırmaktadır” dedi.

TEI’nin havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak, uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda olduğunu belirten Vali Çakacak; TEI’nin bu konumunu her geçen gün bir adım daha ileriye götürdüğünü belirtti.

“TEI’nin sahip olduğu altyapı ve teknik kabiliyetle; yüksek teknolojili, kaliteli ürün ve hizmetleriyle önümüzdeki yıllar içerisinde daha büyük başarılara imza atarak yoluna devam edeceğini belirten Vali Çakacak; “TEI’nin Malzeme Test ve Araştırma Laboratuvar’larımızın ülkemiz savunma ve havacılık sanayisi için hayırlı ve en güzel neticeler doğurmasını ümit ediyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir’de konuşmasında; “Savunma sanayinde gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmekte olduğumuz pek çok başarılı proje neticesinde ülkemiz tecrübe, kabiliyet ve özgüven kazanmıştır. Bu gelişmeler neticesinde “teknoloji kullanan” ülke anlayışından “teknoloji üreten” anlayışına geçiş sürecinde büyük bir ivme yakalanmıştır. Başkanlık olarak hedeflerimizi; sürdürülebilir sanayi ve teknolojik yetkinlik üzerine odaklamış bulunmaktayız. Ülke olarak amaçlarımızdan biri de başta sivil havacılık olmak üzere, bu sektörde yer alan küresel firmalar arasına yerli oyuncu sokmak ve bu firmalar ile yakın işbirliği içerisinde olmaktır” dedi.

Bu hedefler doğrultusunda, Savunma Sanayii Başkanlığınca geliştirilmekte olan GÖKBEY Helikopterinin motor ihtiyacının karşılanması maksadıyla Turboşaft Motor Geliştirme Projesinin 2017 Şubat ayında imzalandığını belirten İsmail Demir;  “Bu minvalde bugün burada açılışını yapmakta olduğumuz Malzeme Test ve Araştırma Laboratuvarı’nın açılışının ülkemizin havacılık tarihi açısından bir mihenk taşı olduğunu düşünüyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından açılışı yapılan Laboratuvar Vali Çakacak, SSB Başkanı Demir, Eskişehir Milletvekilleri Karacan, Çakırözer, Sazak, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen ve diğer protokol üyeleri tarafından gezildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.