11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vaat et reklamını yap yarıda bırak modeli

Büyükşehir Belediyesi tarafından Çiftelerde gerçekleştirilen temel atma töreninde Han ve Mahmudiye Belediye başkanlarının davet edildiği ancak ilçenin belediye başkanınn çağrılmadığı Terminal Eskişehirdeki yıllarca bitmeyen bir çok proje gibi bir türlü tamamlanmıyor.

4 milyona ihale ettiler, 4 müteahhidi batırdılar şimdi çürütüyorlar!

AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Mustafa Yeşil, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne terminal binasının inşaatının yarıda kaldığını ve çürümeye terk edildiğini hatırlatarak; “Yılmaz Büyükerşen’e Çifteler halkı adına soruyorum, bol keseden verdiği vaatlerin gereğini ne zaman yapacak” diyerek eleştirilerde bulundu.

Çifteler Otobüs Terminali inşaatının 240 gün içerisinde bitirileceğinin ilan edildiği bilgisini veren ilçe başkanı Mustafa Yeşil, “Yaklaşık 4 milyon TL’ye ihaleye çıkarılan terminal binasının inşaatı 2017 yılının Mayıs ayında başladı. Bitiş tarihi olarak da 240 gün süre verildi. Ancak bir buçuk yıldır Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ilgisiz tavrı sebebiyle yarıda kaldı. Zira ödemelerdeki aksamalar 4 müteahhit firmayı iflasa sürükledi. İnşaata mal veren Çifteler esnafı da mağdur oldu. Biz duruma üzülmekle birlikte şaşırmadık. Yılmaz Büyükerşen'in izlediği göz boyama politikasını gayet yakinen biliyoruz” dedi.

 
Bir yap dört yaptım komedisi  


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ‘algı sihirbazı' olarak nitelendiren AK Parti İlçe Başkanı Yeşil sözlerine şöyle devam etti:  “Söz konusu Otobüs Terminali projesi Büyükerşen'in 1 yapıp 4 yaptım kandırmacasının iyi bir örneği. Proje kapsamında otobüs terminalinin yanı sıra düğün salonu, itfaiye garajı, sinema salonu ve çok amaçlı salonda var. Algı sihirbazı Büyükerşen ise hepsini ayrı ayrı projelermiş gibi lanse etmekte. Hoş bunu da beceremeyip eline yüzüne bulaştırdı ve inşaatı bile süresinin iki katı uzun bir süredir geciktirdi. 


Vaat et reklamını yap yarıda bırak modeli


Yatırımların finansmanında izlenen yap işlet devret modeli Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ‘vaat et reklamını yap yarıda bırak'  davranışına güzel bir örnek. Buna ek olarak hizmetleri Büyükşehir Belediyesi yapmış gibi üzerine çöreklenme tarzında sistematik davranışı da var. Mesela kanalizasyon, kanalizasyon arıtma ve su şebekesi AK Partili belediye zamanında yapılmış olmasına rağmen  ‘Büyükşehir yatırımlarıyla Çifteler yeni içme suyu hattına kavuşuyor' oluyor. Büyükerşen'e tavsiyem AK Parti icraatlarından nemalanmaya çalışmak yerine tıpkı AK Parti gibi tesisleri bir an evvel bitirip hizmete açmasıdır.”

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.