28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖREN YOK MU? On katlı binada tehlikeli yaşam

Sulama kanalının geçtiği güzergâhta geçtiğimiz günlerde meydana gelen toprak kayması, 10 katlı binada oturan çok sayıda kişinin adeta korkulu rüyası haline geldi.

Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinden geçmekte olan Devlet Su İşleri Müdürlüğüne (DSİ) ait sulama kanalının istinat duvarı yağan yağmurun ardından olduğu yere çöktü.

Çökme olayının ardından vatandaşların gelip geçtiği kaldırımın altı oyuldu. Büyük bir tehlikenin yaşandığı bölgede ikamet eden vatandaşlar, toprak kaymasının ardından kaldırım altının boşaldığını belirterek sorumluları göreve davet ettiler. Yaklaşık bir aydan beri binaların yer aldığı mevkiinin aynı halde olduğunu ifade eden vatandaşlar “Yağmurlu günlerde istinaf duvarı kaydı ve altı tamamen oyuldu. Durumu belediye ye bildirdik. Bir kaç gün sonra gelip baktılar etrafına da ince bir güvenlik şeridi çekerek gittiler. O günden beri gelen giden olmadı. Duvar çöktüğü gibi kaldı. Üzerindeki kaldırımdan gelip geçerken her an çökecek korkusu yaşamaktayız. Çocuklarımız burada oyun oynuyor, düşecek korkusu yaşıyoruz. Gelip biran önce yıkılan duvarı yapmalarını istiyoruz diyerek sorumluları göreve davet ettiler.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.