28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü

Geçtiğimiz yerel seçimlerden önce başlatılan tramvay hatları projeleri tamamlanmayınca tramvay hatlarının olduğu alanlar vatandaşlarca kullanılmaya başladı.  İddialara göre tramvay projesi yüklenici firma tahsilat yapamadığı gerekçesi ile işi tamamlamadan bıraktı. Şuan inşaatların olduğu alanlarda bir çalışma yok. Bu konuda yapılmış resmi makamlarca da bir açıklama yok.

Tramvay çalışması ile birlikte kapanan ve otopark sıkıntısı oluşan bölgelerdeki sürücüler tramvay projesi tamamlanıp başlamadığı için bu alanları otopark gibi kullanmaya başladılar. Hatta bazı bölgelerde tramvay duraklarının giriş alanlarına bile sürücüler arabalarını park ediyorlar. Yaşanan keşmekeşlikle ilgili İstikbal Gazetesi haber yaparak duruma dikkat çekti.

Yeterli denetimin yapılmadığı cadde ve sokaklar araç parkları ile doldu. Şehrin işlek cadde ve sokakları başta olmak üzere tramvay güzergâhları da rast gele bırakılan araçlar yüzünden geçilemez hale geldi.

Yasak olduğu halde bırakınla ve uzun süre alınmayan araçların trafik kazalarına da adeta davetiye çıkarttığını ifade eden vatandaşlar “Gerekli denetim yapılsa, bu sıkıntı yaşanmaz. Eskişehir’de yetersiz denetimler yüzünden her yer araç parkları ile doldu. Bizlerin can güvenliği için yapılan kaldırımlarda bile artık yürümek imkânsız hale geldi. Önüne gelen aracını bırakıp gidiyor” diye dert yandılar.

Çocuklarını cadde üzerinde bulunan okullara getirip götürdüklerini belirten velilerde, güzergâhtaki araç parklarından dert yanarak yetkilileri göreve davet ettiler.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.