13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Darısı Bağlar’ın Başına ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Eskişehirde uzun süredir yerel yönetimler tarafından göz ardı edilen üst yapı eksiklikleri bir de yer altı kablolama çalışmaları ile daha da büyük sorun haline geldi. Yaz döneminde bağlar bölgesinde yapılan çalışmalar sonrasında tam olarak kapatılmayın çalışma alanları geçtiğimiz günlerdeki yağış sonrasında üstün körü kapatıldığı için açılmış. Büyük çukurlar araçlar ve yayalar için de sıkıntıya neden oluyor.

Benzer çalışmalar Odunpazarı Bölgesinde yapılmakta iken Belediye tarafından çalışmaların ilgili firma ile yapılan protokol nedeniyle belediye tarafından tamir edileceği bilgisi verilmişti. Çalışmalar neden başlamıyor sorusuna ise ilgili Kurumlarla iletişim kuramadıkları ve işin kendilerine teslim edilmediğini iddia etmişlerdi. Sorumlu vatandaşlarda ilgili kurumu arayarak belediye ile iletişim kurmalarını istemişler ve bunu takip eden süreçte kazılan yerler tamir edilmişti.

Tepesaşındaki özellikle bağlar bölgesinde tamirat bekleyen bir çok sokak var. Ancak herhangi bir çalışma şuan için görülmüyor ve kısa süre mevsimsel şartlar nedeniyle tamiratlar yaz dönemine kalacak gibi görünüyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerde yoğun mesai yapıyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, üstyapısı sorunsuz bir Tepebaşı için yoğun mesai ile çalışmaya devam ediyor.

Eşzamanlı olarak çalışma gerçekleştiren ekipler, kent merkezi ve kırsaldaki 9 ayrı mahallede üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde asfalt dökme, Çamlıca ve Sazova Mahallelerinde asfalt yama, Ertuğrulgazi, Tunalı ve Zincirlikuyu Mahallelerinde onarım ve iyileştirme, Aşağısöğütönü ve Behçetiye Mahallelerinde ise kilit taş döşeme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vatandaşlar, mahallelerindeki üstyapı çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirirken, Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de planlanan program çerçevesinde çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.