10 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bir Zamanlar Banliyö Sözü Verilmişti: OTOBÜS Seferleri Azaltıldı

Bir Zamanlar Banliyö Sözü Verilmişti: OTOBÜS Seferleri Azaltıldı
  • 6 Kasım 2019 Çarşamba
  • 6995 kez okundu

2014 yerel seçimleri öncesi banliyö sözü verilen Çukurhisarda geçen süre içinde banliyönün adı tekrar dile bile alınmadı. Ancak vatandaşların ifadelerine göre daha önceden 15 dakikada yapılan otobüs seferleri 30 dakikaya düşürülmüş. Bu da yoğunluk yaşanmasına neden oluyor.

02 Şubat 2014 tarihle İhlas haber ajansının kurumsal sayfasında da yayınlanan seçim çalışmaları ile ilgili yazıda Yılmaz Büyükerşen "Bir köklü çözüm var; Eskişehir-Çukurhisar arasında banliyö seferlerinin yapılması. Bunun için de Devlet Demiryolları Genel Müdürü ile toplantı yaptık, proje imzaladık" dedi..

Yine aynı konuda 02 Şubat 2014 tarihli son haber gazetesinde de şu ifadeler yer aldı:

ÇUKURHİSAR-ESKİŞEHİR ARASI BANLİYÖ HATTI

Ulaşım konusunda ise, kendisinin çok daha köklü bir çözüm bulma niyetinde olduğunu anlatan Büyükerşen, “Ulaşım konusunda ilk etapta gerekli iyileştirmeleri yapacağız. Ancak benim gönlümden geçen çok daha köklü bir çözüm. Eskişehir-Çukurhisar hattında banliyö çalıştırmayı hedefliyorum. Çok büyük yatırıma gerek yok. Zaten mevcut tren yolu hattı var. Yalnızca birkaç banliyö aracı olarak bu sorunu çözebiliriz. Eskişehir-Çukurhisar ve Bözüyük’ü bu şekilde birbirine bağlayabiliriz. Hem daha güvenli ve hızlı hem de daha ucuz bir ulaşım olanağı yaratabiliriz” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili sıkıntılarıyla ilgili dikkat çekmek isteyen vatandaş ise son gelinen nokta ile ilgili şu satırlarla tepkisini ifade etti:

Büyükşehir belediyesi otobüslerinin kalabalıklığı

Eskişehir'in Çukurhisar mahallesinde oturmaktayım ve Eskişehir'de çalıştığım dan dolayı tek ulaşım aracı olan otobüsü kullanıyorum. Büyükşehir belediyesine yapmış olduğumuz şikayetler fayda etmiyor ve sizin çözüm bulacağınıza inanıyorum her gün aynı durumu yaşıyoruz. Bugün sabah 7.15 de Çukurhisar mahallesinden hareket eden 26 ABH 416 plakalı araçtan bir görüntü paylaştım görüntü ektedir. Her gün de gönderebilirim insan hayatını hiçe sayarak bu kalabalıkta iş yerimize ulaşmak için 20 km yol gidiyoruz. Türkiye'de insan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Önceden her 15 dakikada bir hareket eden otobüs saatlerimizi değiştirerekten 30 dakika bir otobüs hareket eder oldu bu durumun daha da ilerlemesi gerekirken biz tam tersine gerilemekteyiz. Her sabah acaba hangi otobüste yer olmayacakta işimize geç gideceğiz ve işten çıkaralacagız korkusuyla yaşamak istemiyoruz. İnsan kapasitesinin üstünde yolcu alarak bu kadar yol gidiyoruz Allah göstermesin bir kaza yaşasak bunun sorumlusu kim olacak.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.