9 Aralık 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

11 Milyon Fidan Toprakla Buluşturulacak

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı 81 ilde ve 2023 noktada gerçekleştirilecek olan “Geleceğe Nefes Fidan Dikme Seferberliği” çerçevesinde düzenlenen etkinlikte fidanlar toprakla buluşturulacak.

Orman yangınları ile kaybedilen alanları yeniden kazanmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir vatan bırakmak, gençlere çevre bilinci, ağaç sevgisini aşılamak için bütün Türkiye’de eş zamanlı fidan dikim kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından tertiplenmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde başlatılan “Bugün Fidan Yarın Nefes, Haydi Türkiye Ağaç Dikmeye” adlı ağaç dikme seferberliği çerçevesinde, tüm Türkiye’de 11.11.2019 günü saat: 11.11’de 2023 noktada, 3 saat içinde 11 milyon fidan dikimi yapılacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı genelge doğrultusunda, bundan sonra her 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan edilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız yayımladığı genelgede şu ifadelere yer vermiştir:

 "Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; milletimizin de desteği ile her yıl 11 Kasım gününün 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanması uygun görülmüştür.”

Bu kapsamda; tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de 11.11.2019 Pazartesi günü saat: 11.11’de Muttalıp Emirler Mahallesi Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu karşısındaki alana fidan dikilecektir.

Tüm Eskişehirli vatandaşlarımız, “Geleceğe Nefes” fidan dikimi seferberlik etkinliğine davetlidir.  Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar