13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK

Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK
  • 14 Kasım 2019 Perşembe
  • 3076 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bizim buradan duyurduğumuz ve velilerin de merak ettiği sorularla ilgili yanıtı hala verilmeyen olayla ilgili eskisehirdenhaberler.com sitesinin de tekrar hatırlattığı olayla ilgili hala bir açıklama yapılmış değil.  Özellikle yerel basının da görmezden geldiği bu konu ile ilgili hangi aşamaya gelindi. Bu görüntülerdeki yer alan kapşonlu çocuklar yehir merkezinden uzak olan bu okula ellerindeki o sopalarla birlikte nasıl gittiler. Toplu ulaşımla gittilerse bu araçlara binerlerken bu sopaları nasıl sakladılar? Bu çocukları bu şekilde hareket ettiren birileri mi vardır? Bu konu ile ilgili kimler sorumludur, kimlere hesap sorulmuştur? Bu gibi olayların tekrar etmemesi için ne gibi önlemler alınacaktır? Devletin korumasında olan bu çocuklarla ilgili sorumlu olan kurum ve personelleri yeterlimidir? Bu çocuklara hangi destekler sağlanmaktadır? Bu çocuklara destek verilerken hangi yöntemler kullanılmaktadır? Gibi bir sürü soru yöneltebiliriz..  Bu konuların dışında çok daha ciddi iddilar fısıltı halinde konuşuluyorken kamu vicdanını rahatlatacak bir açıklama ne zaman yapılacaktır?

Yerel basın iddialardaki olayı köşesinden, haber sayfalarına sütunlarına taşırken çok daha önemli olan bu konuyu neden görmezden gelmektedir? İki kişi arasında yaşanan arbede, darp ya da kavga meselesi bu devlet bakımındaki çocukların durumu, geleceği, ortaya koydukları bu fiilin vahim halinden çok daha mı önemlidir?

Eskişehir'de şok okul baskını!

Eskişehir'de 71 Evler Mahallesinde bulunan bir ortaokula 7 kişi tarafından bıçaklı-sopalı saldırı düzenlendi. Saldırının görüntülerine Eskişehirden Haberler ulaştı.

İddialara göre; 71 Evler Mahallesi, Ankara Yolu 5. kilometrede bulunan Hızırbey İmam Hatip Ortaokuluna 5 Kasım Salı günü 7 kişi tarafından baskın düzenlendi. Saldırganların çocuk yaşta olması birileri tarafından kullanıldıkları düşüncesine neden olurken, saldırıda bulunan 7 kişinin okul bahçesinde ve önünde bulunan araçlara zarar verdikleri, okulun camlarını kırdıkları görüntülere yansıdı. Araçlara ve okulun camlarına zarar veren çocuk yaştaki kişilerin okul müdürüne saldırı için okula gönderildikleri, saldırının bu amaçla organize edildiği düşünülüyor.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin güvenlik birimleri tarafından gözaltına alındığı görüntelerde görünüyor. Ancak bu saldırı ile ilgili olarak bugüne kadar basında tek bir satırlık haberin yayımlanmamış olması akıllara birtakım soruların gelmesine neden oluyor.

Eskişehirden Haberler olarak konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Lütfen takipte kalınız.

eskisehirdenhaberler.com

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.