13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi

Eskişehir Valiliğince desteklenen, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından organize edilen “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın açılışı gerçekleştirildi.
ETO Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer,  kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve inşaat sektöründe yer alan firma temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, “İnşaat sektörü sadece bina yapımı, onarımı gibi faaliyetler olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü inşaat sektörü birçok sektörle iç içedir. İnşaat sektörünün, ülkemiz ekonomisinin büyümesi için lokomotif rolü üstlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.

Açılan her yeni fuarın Eskişehir’e çok önemli katkılar sunduğuna değinen Vali Çakacak,  inşaat sektörünün ülkemizin kalkınması ve istihdamı açısından çok önemli bir alan olduğunu belirtti. Vali Çakacak, “Teknoloji ve değişen insan ihtiyaçları neticesinde inşaat üretimi, artık yapılan üretimden çok daha fazla anlam ifade eder hale gelmiştir. İnşaat sektörü bileşenleri çevreye dost, sosyal sorumluluk taşıyan, sosyal yaşama, toplumsal yapıya doğrudan etki eden saydam ve sürdürülebilir üretim kavramlarını da içeren çok yönlü anlamlar ifade etmektedir.” diye konuştu.

Açılışını yapılan inşaat fuarının büyük bir eksikliği gidermekle kalmayıp, pazar koşullarında üretici ile tüketicileri, alıcı ve satıcıları karşı karşıya getireceğini ifade eden Vali Çakacak, bu tür fuarlara ilimizin ve bölge illerimizin ekonomisine, sanayisine, ticaretine, turizmine, sosyal ve kültürel hayatına katkılar sunacağını söyledi.

Vali Çakacak konuşmasını, başta TÜYAP olmak üzere; Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı’na katkı sunan herkese teşekkür ederek bitirdi.

Konuşmalardan sonra fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak ve beraberdeki protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.