13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Kabul Etti

Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Kabul Etti
  • 21 Kasım 2019 Perşembe
  • 2078 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba’yı makamında kabul etti.
Valiliğe gelişi esnasında Vali Çakacak tarafından karşılanan Büyükelçisi Barba, ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Türkiye ve İspanya arasında geçmişe dayanan çok güzel dostane ilişkilerin olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “Türkiye-İspanya arasında geçmişe dayanan çok güzel dostane ilişkiler var. İspanya, Avrupa Birliği üyelik sürecinde daima ülkemizi destekleyerek, Türkiye’nin yanında olmuştur. Biz bundan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerimiz dostluk temelinde sanayi, kültür, turizm ve ticari alanında her geçen gün daha da ileriye gitmektedir.” dedi.

İki ülke arasında gelişen işbirliklerinden bahseden Vali Çakacak, “İş insanlarımızın karşılıklı işbirlikleri sonucunda ekonomik ilişkilerimiz her geçen gün artan bir ivme kazanmaktadır. İspanya ile Türkiye arasında yaklaşık 14 milyar dolar civarında bir ticaret hacmi vardır. Türkiye ve İspanya ilişkilerinin artarak kazanmakta olduğu derinliğin, ivmenin ve çeşitliliğin daim olmasını diliyor, Büyükelçi Barba’ya ve eşine Eskişehir’de bulundukları süre içerisinde evlerinde oldukları gibi rahat etmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Eskişehir’e gerçekleştirdiği ziyaretin kendisi için çok önemli olduğunu kaydeden İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba da İspanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin çok güçlü olduğunu kaydederek, gelecekte ise bu ilişkilerin daha çok artacağına inandığını söyledi.

Son 10 yılda Eskişehir’in özellikle başta sanayi, ticaret ve eğitim alanları olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri haline geldiğini dile getiren Büyükelçi Barba, “Biz, İspanya Büyükelçiliği olarak Eskişehir ve İspanya arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek noktasında özel bir çaba harcayacağımızı belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretinden ardından İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba, diğer programlarına katılmak üzere Valilik binasından ayrıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.