20 Ocak 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın…

Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın…
  • 5 Aralık 2019 Perşembe
  • 1879 kez okundu

Eskişehir içme ve kullanma suyuna Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB) tarafından yapılan rekor zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “EBB toplum çıkarı için kendine tahsis edilen kamu kaynaklarını kâr amacıyla kullanmaktan vazgeçmelidir. “dedi.

Genel Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

EBB tarafından  içme ve kullanma suyuna yapılan %60 fahiş, rekor zam şehir ve ülke gerçekleri ile uyuşmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi(ESKİ) Genel Kurulu; içme ve kullanma suyuna fahiş ve rekor zam kararı almıştır.ESKİ  bu kararı ile; idareye tahsis edilen kaynak ve imtiyazları amacına uygun olarak kullanmadığını göstermiştir.

Hiçbir kamu kurum ve kuruluşu belediyeler dâhil ürettiği mal ve hizmetlere EBB kadar fahiş ve rekor zam yapmamıştır. Meclis çoğunluğunun gücünü  kullanan ,ESKİ Genel Kurulu aldığı talimat sonucu; teklifleri dinlememiş, sivil toplumu/şehir dinamiklerini yok saymıştır. Talimat  içme ve kullanma suyuna %60 rekor ve fahiş zam  kararı olarak gerçekleştirilmiştir.

Su haktır; çeşme suyu;.EBB'nin  finansman aracı olarak kullanılamaz. Tam aksine sübvanse edilmelidir.

ESKİ Genel Kurulunun içme ve kullanma suyumuza yaptığı fahiş ve rekor zam tüketici mecburiyetini istismarı niteliğindedir.

Eskişehir Büyükşehir  Belediye Başkanından ; ESKİ ’nin kuruluş amacına aykırı, bu fahiş ve rekor zam mı geri çekmesini istiyoruz.

Şayet zam  süreci tamamlanır ve uygulanması kesinleşirse; bu fahiş rekor zammın uygulanamaması için her türlü yasal yola başvuracağımız konusunda şimdiden EBB yetkililerini uyarıyoruz.

Süleyman BAKAL
Genel BaşkanGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar