17 Ocak 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

S Plaka TEPKİSİ: 497 adet S plaka ihale edecekler

S Plaka TEPKİSİ: 497 adet S plaka ihale edecekler
  • 28 Aralık 2019 Cumartesi
  • 3131 kez okundu

Eskişehir Servisçiler Odası Şube Başkanı Abdurrahman Yüceer, UKOME’nin S plaka ihale etme yönünde aldığı kararları yaptığı basın açıklaması ile eleştirdi.

UKOME raporuna göre 497 adet S plaka ihale edileceğini belirten Yüceer, raporda, bu araçların kent trafiğine herhangi bir yoğunluğa sebep olup olmaması konusunda İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü’nden ve şehir planlamacılarından ayrıntılı bir rapor olmadığını vurguladı.

Yüceer,‘‘Bu ihalenin maddi çıkar için, günü kurtarmanın telaşı ile istendiği ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu yeni plaka tahsisine ek olarak konu ile ilgili kararı çıkardığı tarih itibari ile kent trafiğinde yaşanacak problemlere dair herhangi bir ön çalışmasının olmadığı anlaşılmıştır. Yine Büyükşehir Belediyesi’nin referans aldığı plan ve raporlar incelendiğinde S plakalı araç sayısının sadece 2021’e kadar 497 adet artması istenmektedir. Sonraki 12 yılda yıllık periyotlarla 1161 S Plaka ilave etme niyeti referans gösterilen raporda belirtilmiştir. Toplamda 2035 yılına kadar Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut 1329 S Plakaya ilave etmek istediği S plaka sayısı 1658’dir. Toplamda 2987’ye çıkarmayı planladığı S plakalı aracın gerek sektöre gerekse kent trafiğine ciddi telafisi mümkün olmayan tahribat, zarar ve mağduriyetler doğuracağı kuvvetlidir. Böylesi bütün veri ve söylemlerin tutarsız, gerçeği yansıtmayan, kendi ifadeleri ile senaryolaştırılmış, herhangi bir fizibilite ve altyapıya dayanmayan rapor ve planlarla yapılmak istenilen ciddi risktir. Bu karardan dönmeleri beklemekte, dönmüyorlar ise tarihe not düşmek adına şerhimizi düşüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.