29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Cadde Üstü otopark bedelini Mahkeme iptal etti

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI EKREM BİRSEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE KARŞI AÇTIĞI DAVAYI KAZANDI.

Birlik Başkanı Ekrem BİRSEN önceki tarihlerde aracını evinin önüne koyduğu için otopark parası ödemesinin hukuka aykırı olduğunu belirterek dava açmış ve kazanmıştı.

Büyükşehir Belediyesi Sakarya Caddesinin otopark olarak kullanılmasını iptal eden bu karara rağmen, bir tek gün dahi otopark uygulamasından vazgeçmemişti.

Sakarya Caddesi’nin otopark olarak kullanılmaya devam edilmesi üzerine Ekrem BİRSEN kendisine gönderilen 3525 TL tutarındaki otopark parasının iptali için avukatı Pınar TURHANOĞLU GÜCÜYENER aracılığı ile dava açtı.

Açılan davada Eskişehir İdare Mahkemesi, “Büyükşehirlerde otopark bedeli alınan parsellerde, otopark ihtiyacının büyükşehir belediyesince karşılanması zorunludur.” Dedi.

Bunun dışında Sakarya-1 caddesinin otopark olarak işletilmesinin, yolların asıl kullanım amacını engelleyip engellemediği, ulaşımı güçleştirip güçleştirmediği, trafik güvenliği açısından sakıncasının bulunup bulunmadığı, planlama ve şehircilik ilkeleri açısından yapılan uygulama ile yolların kullanım fonksiyonunun ne şekilde değiştiği ve bu değişikliğin yolun imar planında öngörülen fonksiyonuna uygun olarak kamuya hizmet vermesine imkan verip vermediği hususları davalı idarece araştırılmadan ve bu yönde bir işlem yapılmadan tesis edilen dava konusu 18.07.2012 Tarih ve Temmuz-3/2012 sayılı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi kararının bu yönüyle de hukuka uygun olmadığını belirtti.

Bu gerekçelerle Ekrem BİRSEN’in açtığı davayı kabul eden Mahkeme otopark bedelini iptal etti.

Birlik Başkanı Ekrem BİRSEN bu karar hem Esnaf ve Sanatkarımız  hem de şehrimiz için önemli bir karardır dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.