27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Dayanışma İle Atlatacağız

MİHALIÇÇIK BELEDİYE BAŞKANI HAYDAR ÇORUM “ DÜNYA VE ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI ZORLU SÜRECİ, HEP BİRLİKTE, MÜCADELE VE DAYANIŞMA İLE ATLACAĞIMIZA İNANIYORUM

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum Ülkemizde yaşanan Covid-19 virüsü nedeniyle Mihalıççık ilçesinde yapılan çalışmalar ve ilçe halkının uyması gereken kurallar hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Çorum açıklamasında “Değerli Mihalıççıklılar,

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde Covid-19 virüsü nedeni ile zorlu bir süreçten geçmektedir. Hep birlikte, mücadele ve dayanışma ile bu süreci atlatacağımıza inanıyorum.

İlçemizde Korona virüsüne karşı yapılan mücadeleler kapsamında;

 • İlçe Kaymakamımız Başkanlığında, Mihalıççık Vefa Sosyal Destek Gurubu kurulmuş olup, 63 personel, 15 araç ile 15 ekip oluşturulmuştur.
 • Mihalıççık Vefa Sosyal destek Gurubu 7/24, çalışma esası ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.
 • İlçe merkezinde ve mahallerde kalıcı uygulamalarla ve periyodik olarak gerekli ikaz ve uyarılar yapılmaktadır.
 • Her gün periyodik olarak, dezenfekte ve temizlik çalışmaları sürmektedir.
 • Kapalı olması zorunlu olan işletmeler ile hizmet vermeye devam eden işletmelerin günlük kontrol ve denetimleri yapılmaktadır.
 • İlçemizde ve Yunusemre Mahallesinde kurulan pazarlarda, önerilen tüm önlemler alınmaktadır.
 • Bakanlıklar, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızca Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan kararlar çerçevesinde tarafımıza yapılan tebliğlerin gereği anında yerine getirilmektedir.

Sizlerden beklentilerimiz;

Farklı şehirlerde ya da il merkezinde yaşayan hemşerilerimiz, köylerini, ilçelerini daha güvenli gördüklerinden ya da okullarda eğitime ara verilmesini fırsat gibi değerlendirerek, bu süreci köylerinde ya da ilçe merkezinde geçirmek amacıyla yaşadıkları şehirlerden ayrılarak ilçemize gelmektedirler. Yapılan tespitlere göre bu süreçte ilçe merkezine ve köylerimize yaklaşık 2000 kişinin geldiği tespit edilmiştir.

İlçe sakinlerimiz ve ilçe dışından gelen değerli Mihalıççıklılar; Unutmayalım ki virüs gezmez, insanlar virüsü taşır.

İlçe nüfusumuzun ağırlıklı olarak yaşlı insanlardan oluştuğunu hatırlatarak, bu süreci en kısa sürede geçirmemiz için mutlaka uymamız gereken temel kuralları tekrar hatırlatmak isterim;

 • Çevre ve kişisel hijyen kurallarına uyulması,
 • Zorunlu olmadıkça herkesin evinde kalması,
 • Herkesin yaşadığı, şehir, ilçe ve köyden zorunlu olamadıkça ayrılmaması,
 • Yaşlı ve akraba ziyaretlerinin kesinlikle yapılmaması.
 • Bu süreçte ilçe içinden ya da dışından ziyarete gelme talepleri ile karşılaşıldığında, gerek gelecek kişinin, gerek kedi ailenizin, gerekse çevredeki diğer insanların güvenliği düşünülerek ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEMESİ.
 • İLÇE DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLARIN EN AZ 14 GÜN SÜRE İLE KENDİLERİNİ KARANTİNAYA ALARAK; İLÇE/ MAHALLE (KÖY) HALKI İLE KESİNLİKLE ETKİLEŞİMDE BULUNMAMAS
 • Sosyal mesafenin her koşulda korunması, zorunlu haller dışında evden çıkılmaması, bu süreci en kısa sürede atlatmamızı sağlayacaktır.

Değerli Mihalıççıklılar, şunu hatırlatmak isterim ki; bizler kırsalda yaşayan ve üreten insanlar olarak bu süreçte toplum sağlığımız ve ülkemiz için yapacağımız en faydalı şey, her koşulda sosyal mesafe ve izolasyonumuzu sağlayarak en üst seviyede tarım ürünleri, meyve ve sebze üretimi ile hayvan yetiştiriciliği yapmak olacağı düşüncesiyle sevgi ve saygılarımı sunar, Sağlıklı günler dilerim “dedi. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.