27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Pandemi Kurulu Vali Çakacak’ın Başkanlığında Toplandı

Ülke genelinde Covid-19 salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ek tedbirlerin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda, İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.

Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen oturuma; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Jandarma Komutanı J. Alb İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ETO Başkanı Metin Güler, ETB Başkanı Ömer Zeydan ve EESOB Başkanı Ekrem Birsen ve belediyelerin temsilcileri katıldı.

Ülkemizde vaka sayısındaki artışı ve devam eden Covid-19'un yayılmasını engellemek amacıyla sosyal izolasyonun sağlanması, sosyal hareketliliğin ve insanlar arası temasın azaltılması için alınan tedbirlerin titizlikle uygulanmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Çakacak, yeni tedbirler kapsamında Eskişehir’in de içinde bulunduğu büyükşehir statüsündeki 30 ilimizde toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya gibi yapılacak tüm giriş /çıkışların 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulduğunu söyledi.

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza uygulanan sokağa çıkma yasağının tüm il ve ilçelerimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanlara da 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren uygulanacağını ifade eden Vali Çakacak, il ve ilçelerimizde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanların maske takarak girebileceğini kaydetti.  Maske takma zorunluluğunun pazarlarda satıcılar için de geçerli olduğunu belirten Vali Çakacak, il ve ilçelerimizdeki meydanlarda sokak ve caddelerde; vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyeceğini, yan yana yürüyen vatandaşlarımızın ise yine sosyal mesafeyi gözeterek yürümesi gerektiğine dikkat çekti.

Alınan kararların/tedbirlerin uygulanması kolluk ve ilgili diğer birimler tarafından takip edileceğini ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyeceğini bildiren Vali Çakacak; “Alınan bütün tedbirleri kamu kurum ve kuruluşlarımız ile tüm vatandaşlarımızla birlikte titizlikle uygulamalı ve devam ettirmek zorundayız. İlgili birimlerimiz alınan tedbirlerin uygulanmasını sıkı bir şekilde denetleyecektir. Vatandaşlarımızdan, sokağa çıkma yasağı olanların bu yasağa kesinlikle uymalarını, ayrıca sosyal izolasyon ve sosyal mesafe kuralını her ortamda gözetmelerini ve bu kurallara uymalarını rica ediyorum.” dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.