30 Mayıs 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediyeler VİRÜS Öncesine Çoktan DÖNMÜŞ

Belediyeler VİRÜS Öncesine Çoktan DÖNMÜŞ
  • 18 Mayıs 2020 Pazartesi
  • 2068 kez okundu

Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de tüm alanda tedbirler alınmasına neden olan salgın hastalık ile hijyen ve temizlik konusunun önemi bir kez daha hatırlandı. Ancak mücadede maalesef yetersiz kalanlar da var. Özellikle Eskişehirde geçtiğimiz günlerde de paylaştığımıza benzer çöp görüntüleri tepkilere neden oluyor.

Salgın konusunda normal yaşama dönme konusunda adımlar atılırken Eskişehir'deki çöplerin toplanmamış görüntüsü Belediyeler Çoktan NORMAL hallerine dönmüş yorumlarına neden oldu.

Toplanmayan çöp görüntülerine dün yine 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasıyla tekrar görüntülendi. Parklarda evdeki kaldıkları günlerin acısını çıkarmak isteyen vatandaşlar gittiklerinde gördükleri çöp manzaralarına tepki gösterdiler.

Korona salgını nedeniyle bugün 12.00-18.00 saatleri arasında dışarı çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar, Eskişehir’de gönüllerinde gezip hoşça vakit geçirdi. Kentin en işlek caddelerinden olan Hatboyu Caddesi’nde yürüyüş yapan yaşlılar, biriken çöplerden yakındı. Cadde üzerinde toplanmayıp biriken çöplerin Korona sürecinde sağlık açısından tehdit oluşturduğunu anlatan günlerdir evlerinde kapalı kalan yaşlılar, dışarı çıktıklarında gördükleri manzaradan hoşnut olmadıklarını söylediler. 

Hem Odunpazarı, hem de Tepebaşı bölgesindeki benzer görüntüler hem internet medyasında hem de sosyal medyada yer alırken vatandaşlar tepki gösterdiler. Bu anlayışla bu virüs nasıl bitsin demekten kendini alamayan vatandaşlar belediyere artık normale değil yeni bir döneme girin çağrısı yaptılar.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.