10 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Merkez ve İlçelerde Cuma Namazı Kılınacak Yerler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen Koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan tedbirler kapsamında 16 Mart 2020 tarihinden itibaren salgın/hastalık kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki tüm cami ve mescitlerde cemaatle vakit namazları ve Cuma namazlarının kılınmasına ara verilmişti.

Bilim kurulunun tavsiyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili Bakanlıkların belirlediği kriterlere göre Vali Yardımcısı İsmail SOYKAN’ın başkanlığında, bahçesinde cuma namazı kılınacak camiler ile diğer alanlar ilgili kurum temsilcilerinin katılımları ile belirlendi. İlimiz genelinde toplam ibadete açık 775 cami ve mescit bulunmaktadır. Bunun 353 cami ve mescidin bahçesinde 29 Mayıs 2020 Cuma günü Cuma namazı kılınmaya başlanacaktır. İlimiz genelinde 353 cami ve mescit bahçesi 82 diğer alan olmak üzere toplam 435 yerde Cuma namazı kılınacaktır.

 Cuma namazı kılınacak yerlerde Cuma heyetleri oluşturulmuş olup gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. İlimiz genelinde Cuma namazı kılınacak olan camilerin listesi, adresi ve yaklaşık cemaat kapasitesi bu listede belirtilmiştir.

Cuma namazı kılacak olan vatandaşlarımızdan özellikle abdestlerini evlerinde veya işyerlerinde almalarını, seccadelerini yanlarında getirmelerini, sosyal mesafeye dikkat etmelerini, maskelerini takmalarını, ezan vaktine yakın cuma namazı kılınacak olan yerlere intikal etmelerini,  musafahadan uzak durmalarını, hastalık belirtileri taşıyanların namazlarını evlerinde kılmaları önem arz etmektedir. Cuma namazı kılma lütfunu bahşettiği için Cenab-ı Allaha yeniden hamd eder, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cuma namazı kılınacak yerlerin isim listesi

  • Gönderen: haber

  YORUM YAZ
  Bu habere yorumlar
  eskişehir güvenlik kamerası

  Eskişehir Güncel Haberleri

  Eskişehir Günlük Kiralık Ev

  Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

  Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

  Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

  Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

  Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

  Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

  Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

  Eskişehir Temizlik Şirketleri

  Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

  Kır Düğünü

  Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.