15 Ağustos 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Park Alanı Oldu Akaryakıt İSTASYONU: Yeşil Ranta Çevrildi

Odunpazarı Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarının ikinci oturumu sosyale mesafe kurallarına uygun şekilde yapıldı.

Kazım Kurt başkanlığında yapılan meclis oturumunda 28 madde gündeme geldi. Toplantıda Emko’ya kreş yapımı tartışma yarattı.

Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda Emek Mahallesinde bulunan park alanına akaryakıt istasyonu yapımı konusu görüşüldü.

İlgili alana akaryakıt ve servis istasyonu yapılması ve bu alandan kaldırılan park alanının 71 Evler Mahallesi’ne yapılmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan AK Partili Murat Özcan, park yeri ilan edilen yerlerin akaryakıt istasyonuna çevrildiğini söyledi.


Yeşilliğin ranta tercih edildiğini iddia eden Özcan, bu nedenlerle karşı oy kullandıklarını belirtti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise ciddi anlamda o bölgenin ihtiyacını gidermeye yönelik bir çalışma olduğunu kaydetti.

Kurt, “Bu bölgeye benzin istasyonu yapılmasını gerçekleştirmek zorundayız. Yeşile çevirme konusunda bizi eleştirme hakkınız yok. Elbette belediyelere de gelir sağlayacağız. Kararı doğru buluyorum” dedi.

Ak Partili Murat Özcan Sultandere’de bulunan arsaya kreş yapılmak istenmesi de eleştirdi. Özcan, “Bu mantık bu arsa için uygun değildir. Sultanderede birçok yer var. Burada teknik sorun var” eleştirisinde bulundu.

Özcan’a yanıt veren Başkan Kurt, “Bu yer Emko’nun içerisinde. Dolayısıyla bu arsayı Emko bize kreş yapmak için bağışlayacak. O yüzden bu arazinin planı değiştiriliyor. Büyükşehir oraya yapacağı otoparkı zamanı gelince yapacak. Gayet doğal. Arsanın üstünü de değerlendirecek. Kreş hizmetini yapacağız. Uygun alanlara yapmaya çalışıyoruz. Osmangazi, Üniversite evleri, Kurtuluş Mahallesindeki kreşler bitti. Buraya da kreş kazandıracağız” ifadelerini kullandı.


İlgili madde oy çokluğuyla meclisten geçti.


Uzun tartışmaların ardından oturum sonlandırıldı.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.